İçeriğe geç

Özel Ders Ankara – Birebir Özel Ders ve Eğitim Merkezi

ÖZEL DERSLER – İSTER KIZILAY’DAKİ DERS MERKEZİMİZDE – İSTER EVİNİZDE

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Eğitim, bize kurallar ve düzenlemeleri izleyerek ve bize bir vicdan duygusu vererek, kendimizi nasıl hayata geçireceğimizi öğreterek bizi daha iyi vatandaşlar haline getiriyor. Dışarı çıkıp bir şeyler elde etmemiz, üretmemiz bize daha fazla güven veriyor. Dünya genelinde pek çok hükümet, ilerlemeyi ilerletmek ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için eğitimin önemini bir araç olarak kabul etmiştir. Özel Ders Ankara Ankyra Eğitim Danışmanlık olarak bizler de dünyanın sevgiyle, eğitimle, vicdanla daha çok yaşanabilir bir yer olacağına inanıyoruz.

Bunu nasıl başaracağımızı görelim:

Eğitim farkındalık yayıyor: Körü körüne inanç ve batıl inançlar nasıl bir toplum olduğunu gösteriyor. Sahte inançlar tarafından yanlış yönlendirilen insanlar, topluma yararlı olmaktan çok zarar verirler. Eğitim bize soru sormamıza yardımcı olur, bize analitik bir düşünce verir ve batıl inançları reddetmemize yardımcı olur. Eğitimli bir akıl, tüm eylemlerin arkasındaki mantık ve bilimsel akıl yürütmeyi ister.

Eğitim, doğrulara ulaşmak için yanlışlara karşı durmamıza yardımcı olur: Eğitim, suç oranının düşürülmesine yardımcı olur. Çünkü eğitimli olanlar, neyin doğru ve neyin yanlış olduğunu ayırt edebilir. Araştırmalar, 20-60 yaşlarındaki tüm erkekler için lise bitirme oranının sadece yüzde 1 oranında artmasının, suçtan indirilen maliyetlerle yılda 1,4 milyar dolara kadar tasarruf sağlayacağını göstermiştir. Bu diğer bölgeler için de geçerlidir.

İlerlemeye yardımcı olur: Daha iyi bir eğitim, bir dizi fırsat yaratır ve bu, özellikle teknolojinin ve eğitimin fırsatların coğrafyaya bağlı olmadığından emin olduğu yerlerde yaşadığımız zamanlarla ilgilidir. Yani Türkiyemiz için örnek verecek olursak, ülkemizin ücra köylerinden eğitim sayesinde nice hakimler, mühendisler, doktorlar doğmasına sebep olur.

Bize daha sağlıklı bir yaşam tarzı sunar: Daha iyi eğitimli insanlar daha uzun yaşama ve daha iyi yaşam tarzlarına sahip olma eğilimindedir. Örneğin, Orta Avrupa’daki OECD ülkelerinde yürütülen araştırmalar, 30 yaşındaki bir yüksekokul eğitimli erkeğin, lise eğitimini tamamlamayan 30 yaşındaki bir erkeğe göre sekiz yıl daha uzun süre yaşayabileceğini göstermiştir. Yüksek öğrenim görmüş bir kadın, lise eğitimi olmayan bir kadından dört yıl daha uzun yaşayabilir.  Özel Ders Ankara olarak kaliteli hayatı önemsiyoruz.

Daha üretken olmamız için bize yardımcı olur: Daha fazla dereceye sahip olduğunuzun, ekonomik performansınızın daha iyi olacağı bilinen bir gerçektir. Eğitim ile üretkenlik arasında derin bir bağ vardır ve her dönemde rekabetin olduğu bu çağda, bir sanayiye ve daha sonra bir ulusa, gelişmesine yardımcı olacak eğitimdir.

Ankara Özel Ders Merkezi

Sınırlardan bağlanmamıza yardımcı oluyor: Dijital eğitim bunu başardı. Eğitim, sınır ötesinden gelen öğrencilere,  daha iyi bir dünya inşa etmek için iletişim kurma ve çalışma fırsatları sağladı. Örneğin, Amerika’daki profesör, Afganistan’daki öğrenciye, dünyayı daha iyi yaşam sürdürebilmek için dünyayı gezme  ve sonraki nesillere yardım etme konusunda ilham verebilir.

Güçlendirme sağlar: Eğitim; zayıflığın güçlenmesine yardımcı olur. Eğitim bize kendimiz için durma güvenini verir. Karar verme yeteneklerimizi geliştirir, bizi mobil yapar ve bize sosyal ağlara erişim sağlar. Birçok araştırma, kadınların toplumsal cinsiyete dayalı önyargıya maruz kaldığı ülkelerde, eğitimin medeni şiddete karşı ayağa kalkmalarını sağlamıştır. Ayrıca karar alma yeteneklerini geliştirmelerine ve kendi hayatlarından sorumlu olmalarına yardımcı olduğunu kanıtlamıştır. özel ders ankara

Nobel ödüllü Malala Yousafzai, “kitaplar ve kalemlerimiz, en güçlü silahlar. Bir çocuk, bir öğretmen, bir kitap ve bir kalem dünyayı değiştirebilir. Tek çözüm eğitimdir. Önce eğitim.” Özel Ders Ankara her zaman eğitimin ve eğitimcinin yanındadır.

özel ders ankara

özel ders ankara

Ankara Matematik Özel Ders İçin En İyi Öğretmenler