İçeriğe geç

Kızılay Özel Ders

Anykra Eğitim Danışmanlık olarak, hem Kızılay’daki ders merkezimizde hem de kendi evinizde birebir özel ders hizmeti vermekteyiz. Öğretmenlerimizin her biri, lisanslı ve formasyon sahibi öğretmenlerdir. Profesyonel olarak özel ders hizmeti vermektedir. Eğitim danışmanlık firmamızın bünyesinde hiçbir şekilde üniversite öğrencisi veya öğretmenlik dışında herhangi bir bölüm mezunu kimse bulunmamaktadır. kızılay özel ders

Öğretmenlik mesleğini sadece öğretmenler yapabilir. Eğitim ciddiye alınacak en önemli konuların başında gelmektedir. Sizler de çocuklarınıza en iyi eğitimi vermeye çalışıyorsunuz. Bu sebepten özel ders alarak, hem eksiklerini tamamlamak hem de soru çözme tekniklerini geliştirmeyi istiyorsunuz. Aslında bütün bunların hepsinin asıl amacı, iyi bir üniversitede, güzel bir bölüm kazanarak, yaşamının geri kalanında hem kendisine, hem de ülkesine en iyi hizmeti vermesini sağlamaktır.

Verimli ders çalışma teknikleri ve etkili soru çözme taktikleriyle, hem okul derslerine yardımcı hem de lise ve üniversite sınavlarına hazırlık daha kolay olacaktır. Bu sayede başarısız olduğu düşünülen öğrenciler başarıya, eksikleri olan öğrenciler de tüm eksiklerini tamamlayarak daha iyi bölümler veya üniversiteler kazanmaya olanak bulacaktır.  kızılay özel ders

Ankara Özel Ders Merkezi

Ülkemizde yapılan sınavlarda, öğrencilerin en çok zorlandığı derslerin başında matematik gelmektedir. Matematik dersinde konu eksiği olan öğrenciler olduğu gibi, soru eksiği olan öğrenciler de bulunmaktadır. Dersanelerde, etüt merkezlerinde veya birebir özel ders alarak, eksiklerini tamamlamak isteyen öğrenciler, başarıya giden yolda ilk adımlarını atmaktadır. Her birisinin diğerlerine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Dersaneler farklı seviyedeki öğrencilerin toplu şekilde ders aldıkları yerdir. Seviyelerin farklı olması da, anlatılan konuların öğrencilere daha zor veya daha kolay gelmesine sebep olmaktadır. Bundan dolayı tam manada verim alınmazken, geçirilen zaman da cabasıdır. Zaten kısıtlı zamanı olan öğrencilere, destek olmaktan çok köstek olmaktadır.  kızılay özel ders

Öğretmenlerin kaliteleri de öğrencilerin öğrenme sürecini ve verimini etkilemektedir. Öğrenci ile öğretmen uyumu bunun ilk göstergesidir. Öğretmenin anlattığı dersi anlamayan öğrenci veya öğrencinin sormak istediği şeyi anlayamayan öğretmen başarısızlığın ilk göstergesi olabilmektedir. Tüm bunların yanısıra, doğru kaynak kullanmamak da başarısızlığa açılan kapıdır. Tüm bu  eksiklikleri farkedecek ve düzeltecek olan kişi öğretmendir.

Bu yazımızın sonunda sizlere Matematik dersini en güzel şekilde nasıl çalışabiliriz, bundan bahsetmek istiyoruz.

Matematik Dersi Çalışırken Dikkat Edilecek Husular Nelerdir?

Matematik derslerini veya sınavlarını başarıyla geçmek için; tüm konuları okuldan sonra gözden geçirmek ve sıkı bir şekilde çalışmalarınızı tekrar etmek ve soru çözerek uygulamanızı gerektirir. Hesap makinesi size yardımcı olabilir, ancak ancak bunları düzgün bir şekilde kullanmanız durumunda – işinizi, gerektiği gibi, yalnızca yanıtı yazarken değil, belirli bir şekilde gösterdiğinizde olduğu gibi.  kızılay özel ders

1
Her seviyedeki matematiğin kurallarını ve kavramlarını öğrenin (sadece sözcükleri söylemekten ve semboller yazmak / çizmektense ne anlama gelir bunu öğrenin). Sadece matematiksel fonksiyonları ve konuları olduğu gibi öğrenmeyin. Onları derinden öğrenin (hem geriye hem de ileriye, mümkün olduğunda ve mantıklı). Bunun anlamı tembel olmamaktır, örneğin parmaklarınızı saymak gibi. Seviyenizdeki matematiğin kurallarını ve gerçeklerini ezberleyin. (Dolayısıyla, toplama, çıkarma, çarpma ve bölme tabloları, formlar ve formüller için onları hızlıca tanıyın, onları her seferinde tekrar edin.) Bu gibi gerçekleri, uygulamaları ve anlamları doğru bir şekilde öğrenmek / öğrenmek için rahatsız olmamak, daha ileri seviyede matematiği zorlar.

 

2 Matematik Dilini Öğrenin

Yeni matematiksel tanımlamaları (kelime bilgisi) öğrenmeyi kabul ediniz, böylece sizin için doğal hale gelirler. Matematiğin kabul edilmesi. Matematik zaman zaman yeni bir dile benziyor. Bu yüzden, onu özel bir dil türü olarak incelemelisiniz ve ortak sözcükler gibi temel dilinizin bir parçası haline gelmesini sağlayın. Matematik metninde örnekler inceleyin. Öğretmeniniz anlamadığınız kelimeleri veya kavramları açıklayacaktır. Onlara açık olması için zaman tanıyın. Mevcut öğretmeniniz terminolojiyi sık sık kullanmasa bile, diğer öğretmenlerin diğer matematik derslerinde kullanacağından emin olabilirsiniz.  kızılay özel ders

Muhtemelen bir sayının Kare Olabileceğini veya Kare Kök, Küp veya Küp Kök olarak kullanılabileceğini biliyor olabilirsiniz. Sayılar cebirsel “Terimler” (garip bir şekilde, “terim” in kullanılması, eklenen veya çıkarılmış sayıları ifade eder) olarak ifade edilebilir. Rakamlar, faktörler olarak ifade edilebilir. Bu terimleri içeren tanımları, önermeleri ve teoremleri bilmek birçok problemi çözmeyi mümkün kılmaktadır. Kurslarda ortaya çıktıklarında kavramları ve kelimeleri “derinden” öğrenin. Onların gitmesini beklemeyin ve onları tekrar görmeyeceğinizi ummayın. Muhtemelen her yıl yapacaksın.

Sonuçta, “faktöryel” adlı süreçte “faktörler” kullanmanız gerekebilir, burada “!”, Ünlem işareti “faktöryel” olarak okunur. Yani n !, ya da 4 gibi! = 4x3x2x1 = 24 çarpılarak “4 faktöre dayalı” 24’tür. Yani 5×4! 5×24 = 120; Yani 5! = 120, anlıyor musunuz? Bu, istatistiklerde, şeylerin “kombinasyonlarının” sayısını bulmak için kullanılır. Bir tür birleştirme, farklı dizilere veya siparişlere “permütasyon” olarak adlandırılır.  kızılay özel ders

3 – Öğretmen – Öğrenci Etkileşimi

Öğretmeniniz tarafından matematik problemlerinin atamalarında ilerlemeye çalışın. Bu ekstra bir iş gibi görünebilir, ancak bir avantaj olacaktır.
Atanmadan önce ders kitaplarınızdan bazı sorunlarını (tek ve çift) kullanın.
Bazı öğretmenler daima eşit soruları atar, eğer cevap bu kitabın arkasında değilse öğrenciler sadece cevapları yazamazlar. Bazı öğretmenler daima birkaç numaralı garip soru atamaktadır, böylece öğrenciler kendi eserlerini kontrol edebilirler – tek numaralar birçok metnin arkasında cevaplanır / çözülür. Bazı öğretmenler ödev için bir takım sorunlar koyarlar ve diğerlerinden bazılarını testler için kullanırlar!

Matematik Dersi İçin Yardım İsteyin

Sizi rahatsız eden herhangi bir sorun için öğretmenden yardım isteyin, tahsis edilmemiş sorunlar dahi. Unutmayın, öğrenmeye çalışıyorsunuz. Atanmamış sorunlar sıklıkla testlerle sonuçlanır. Ve fazladan zor olan sorunlar ekstra kredi kazanma şansınızı verir.

Öğretmen konuyu tartıştığında (muhtemelen sorunları atamadan önce), sizin için oluşabilecek soruları sorun. (Yaptığınız iş yüzünden) Bu işi erken yapmanın en yararlı yönüdür: Diğer öğrencilerin hepsi Düşünerek, “Huh?” Belirli bir soruyu düşünürken cevaplamanız gerek.

Bazı kolej matematik profesörleri, öğrencilerden gelen sorulara cevap vererek derslerini tamamen öğretirler. Öğrencilerin çalışmaların bir kısmını tamamlamış olarak sınıfa gelmeleri bekleniyor.
İşi erken bitirmenin bir başka yararı (ekstra çalışma da dahil), öğretmeninizin daha geç saatlerde bir şeyler çevirmeniz gerektiğinde, onun iyi niyetinden faydalanmaya çalışmadığınızı ve “bir mola verin” diyeceğini göreceksiniz.

4 – Soru Sizden Ne İstiyor?

Her kelimeli (hikaye) soruna bir saldırı planlayın. Sorunun gerçekten ne anlama geldiğine ve hangi tür işlem ve adımlara ihtiyaç duyulacağına karar verin. İhtiyacınıza karar vermeden yalnızca ekleme, çıkarma, çarpma, bölme veya diğer işlemleri yapmaya başlamayın.
5
Diyagramların, çizimlerin ve çözülecek sorunun bölümlerinin grafiklerindeki matematiğin anlaşılması için mümkün olduğunca çoklu tasvirler çizin.  kızılay özel ders
6
Kitabınızdaki bölüm için örnek / örnek bir sorun varsa, kendiniz deneyin ve kitaptaki örneği basit sorunlarla ilgili olarak yol göstermek için kullanın. Bazen daha zor sorunlar, örnek ve önceki bölümlerden veya bölümlerden zaten bilmeniz gereken diğer şeyleri içerir.

7 – Matematik Dikkattir!

Gidiş yolunuzu kontrol edin. Hatalarınızı erkenden belirleyin. İşlem bittikten sonra bir hatanızı bulmak, cesaretini zi kırıcı gibi gösterebilir. Yine de, kendi hatalarınızı keşfetmek, onları tekrar etmenin en iyi yoludur.
8
Omuz silkip “Ah, iyi” demeyin. Malzemeyi tamamen ve tamamen öğrenmeye devam etmeden dersinizde veya kitabınızda gezinmeyin. Matematik kendine yüklenir.
Bir matematik dersi veya kitabı bir romana benziyor, çünkü başlangıçta başlamazsan mantıklı gelmemektedir. Sayıları bilmeden, kesirleri bilmeden, daha ileri konuları anlayamazsınız.

9
Çalışmalarınızı düzenli bir şekilde tamamlayın. Yazdığınız herşeyi, sayıları ve sembolleri her zaman aynı şekilde görünmeye çalışın. Matematik ne kadar karmaşık olursa, daha düzgün sayılır.
10
Bir çalışma grubu oluşturun, sessiz çalışın, beraber sohbet etmeyin. Derin olun. Gruptaki bir kişinin bir sorunu varsa, diğerleri yardımcı olabilir. Ancak başkalarına fazla fazla bağımlı olma. Derinlemesine inceleme ve düşünme yapın …

11 – Hatalarınız Kendiniz Görün

Hataları önlemek için 3 kategoriye sınıflandırın – dikkat, psikoloji ve matematik ipuçları. [1]
Herşeyi dikkatli kullanın. “5 veya 8” i “6” veya “3” gibi yazmaktan kaçının. Onları açıkça yapın. Cebir için 1 veya i ile karışıklığı önlemek için el yazısı biçiminde “l” harfi (uzunluk için l gibi) yazın. Ayrıca, birçok kişi “2” ile karışıklığı önlemek için “Ƶ” veya “1” olmadığını göstermek için “7” gibi ortada bir satırla z ve 7 yazar.

Kontrol için zaman bırak. Hız pratik ve güven gerektirir, ancak biraz zaman bırakarak, kağıt kontrol etmek için yaklaşık 5-10 dakika iyi bir stratejidir. Kontrolünüz, tüm soruları bırakmak gibi belirgin hataları belirleyebilir.
Puanlamada psikolojiyi düşünün: Soru 10 puana değerse, ancak çözümünüz çok kolay ve kısaysa, yanlış yapılmış bir şey olabilir. Veya soru yalnızca 1 puan veriyorsa, ancak çözülmesi uzun zaman almışsa – bu alarmınızı kapatabilir.
Son cevabın “hoş bir numara” olup olmamasına bak. Kitap sayısı gibi tüm nesnelerle ilgili soruların cevabı, yuvarlayarak bile olsa, tam sayı olmalıdır. O halde, 3 anlamlı rakamla cevap gerektiren sorular, böyle güzel sayılara sahip olabilir veya olmayabilir.

Cevabınızın “makul” göründüğünü doğrulamanın matematiksel yöntemlerini deneyin veya anlaşmanın emin olmasını sağlamak için sorunun türüne uyun..

Kızılay Özel Ders Merkezi

“Kızılay Özel Ders” hakkında 2 yorum

  1. ankara özel ders diye arattım siz geldiniz karşıma. kızılayda özel ders merkeziniz varmış sanırım. ayrıntılı adres alabilir miyim?

  2. Kızılayda özel ders merkezi arıyordum sizi gördüm. matematik özel ders fiyatlarınız hakkında bilgi almak istiyorum. yardımcı olur musunuz? ilköğretim için

Yorumlar kapalı.