İçeriğe geç

ÖZEL YGS DERSLERİ – İSTER KIZILAY’DAKİ DERS MERKEZİMİZDE – İSTER EVİNİZDE
ankara yks özel ders, özel ders ankara, matematik özel ders

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Kadromuzda her ders grubundan “öğretmenimiz” bulunmaktadır. Aynı zamanda ODTÜ, Boğaziçi, Bilkent ve Ankara Üniversiteleri gibi seçkin üniversite mezunu ÖĞRETMENLER de kadromuzda bulunmaktadır.

YGS Özel Ders arayan değerli eğitime önem veren veli ve öğrenciler, Ankara Özel Ders ve Eğitim Danışmanlık Firmamıza hoşgeldiniz. Sizleri Kızılay’daki ofisimizde de ağırlamak isteriz. Araştırdığınız tüm özel ders ve diğer konularda ayrıntılı bilgi almak için özel ders hattını arayabilirsiniz.

Öğrenciler için bazı ipuçları veriyoruz:

İster bir sınav için sıkışmış veya hızlı bir şekilde bir makale yazmaya çalışan her yaştan öğrenci için okulun son birkaç haftası korkutucu olabilir.

Ancak önemli bir sınav için yalnızca bir gününüz olduğunda stresli oluyor.

İyi haber şu ki 24 saat içinde bir teste sınava hazırlanabilirsiniz, ancak materyale nasıl yaklaştığınız konusunda stratejik olmalısınız.

Bu ipuçları, ister sınavdan önceki güne, isterse de önceki gece başlamak isteyip istemediğinize bakmaksızın, okuduğunuz zamandan tasarruf etmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Biraz sıkı çalışma ve azimle, sınıfta geride kalmış olsanız bile, kurstaki temel kavramları güvenle tanımlayabilir ve ezberleyebilirsiniz.

Ders Çalışmaya Başlamadan Önce

A. Sükunetini Koru
Testten önceki gün eğitim almaya başladıysanız, muhtemelen bu kadar çok zaman içinde tüm işleri yapmanız için nasıl paniklediğinize şaşkınlık duyuyorsunuzdur. Durumunuz ne olursa olsun, panik yapmamanız kesinlikle önemlidir. Stres ve kaygı, konsantre olmayı, gerçekleri ezberlemeyi ve sınav materyali hakkında eleştirel düşünmeyi zorlaştıracaktır.

Aşırı derecede stresli hissediyorsanız, zihninizi temizlemek ve rahatlamak için okumadan önce on beş dakika ayırın. Bazı yoga yapmayı deneyin, en sevdiğiniz şarkıyı dinleyin veya destekleyici bir arkadaşınıza hızlı bir şekilde telefon açın. Onbeş dakikadan uzun sürmeyin-bu zamanlayıcıyı ayarlayın ve rahatlama zamanı bittikten sonra çalışmaya hazır olun.

B. Sessiz Bir Yer Bulun
Özellikle sert bir konuyla uğraşıyorsanız, büyük bir arkadaş grubuyla çalışmaya cazip geliyor. Ve arkadaşlar çok ihtiyaç duydukları desteği sunarken, zaman için bastığınız zaman daima en iyi çalışma arkadaşları değillerdir.

İşi bitirme konusunda ciddi iseniz, arkadaşlarınızdan, televizyonlarınızdan ve diğer dikkat dağıtıcı noktalardan uzakta sessiz bir çalışma arayın. Gerekirse, telefonunuzu kapatın veya çevredeki diğer kişileri rahatsız etmemek için en azından sessiz şekilde ayarlayın. Konsantre olmanız gereken sükunet ve sessizliğe sahip olmak, yalnızca bir gününüz olduğunda verimli bir şekilde çalışmanın anahtarıdır.

C. Malzemelerinizi Toplayın
Uygun malzeme olmadan bir çalışma oturumu başlatma hatası yapmayın. Boş bir dizüstü bilgisayar, bazı kalemler, ders özetleri ve ders kitabı ve tam sınıf notlarınızı bulmak için zaman ayırın. Bu malzemeleri temiz bir çalışma yüzeyi üzerinde düzgünce düzenleyin, böylece ihtiyacınız olduğunda onlara erişmek için özgürlük ve alana sahip olursunuz.

Başarıya Giden 6 Adım

Malzemelerinizi topladıktan sonra dinlenmek için biraz zaman ayırın ve harika bir çalışma alanı buldum, şimdi işinize gelme zamanı geldi. Bu altı adım, 24 saat veya daha kısa sürede bir sınav için size yardımcı olacaktır.
1. Önemli Terimler / Kavramlar / Fikirler Listesi Oluşturun
Farkına varmanız gereken ilk şey, bir günde muhtemelen dersteki her şeyi incelemenizin mümkün olmamasıdır. Bu imkansızdır ve sahip olduğunuzdan daha fazla zamana ihtiyaç duyacaktır.

Genel olarak, bir şeyin önemli olduğunu bilirsiniz:

Eğitmen açık bir şekilde sınavda olacağını söyledi.
Ders kitaplarında ve / veya derslerde çok şey var.
Bu dersin diğer konularını anlamak zordur.
Bir ders müfredatında veya ders kitabında vurgulanmış, altı çizilmiş veya cesur yazılmış.
Bu şartları aramaya başlamak için, ders izlence, kalem ve boş bir defter kapmak. Gittiğiniz boş dizüstü bilgisayardaki önemli şartları not edin, ders programında ilerlemeye başlayın. Bir başka fikir, her anahtar terim için flash kartlar yapmaktır. ankara yks özel ders, özel ders ankara, matematik özel ders

Seçtiğiniz yöntemi ne olursa olsun, gözden geçirilmek üzere bu temel kavramların eksiksiz bir envanterine sahip olduğunuzdan emin olun. Çalışırken daha fazla terim ekleyebilmeniz için bu listeyi kullanışlı tutun. Fikir, eğitim oturumunun sonunda incelemeniz için bir tür “hile listesi” hazırlamaktır.

2. Ders Kitabında Özetleri Arayın

Ders kitaplarınız iyi tasarlanmışsa, her bölümun başında veya sonunda her bölümün özetleri olmalıdır.

Bu özetleri bulun ve onları çok çalışın. Bazı profesörler de önemli konuların özetlerini sınıf için bir broşür olarak sunacaklar. ankara yks özel ders, özel ders ankara, matematik özel ders

Giriş, Sonuç veya Özet olarak etiketlenmiş herhangi bir şey, burada odaklanmak istediğiniz şeydir, çünkü bu bölümler sizin için bilgileri sentezleyerek hatırlamayı kolaylaştırır.

3. Gittiğinize Göre Daha Fazla Notu Yaratın
Araştırmalar, bilgi yazarsanız daha iyi öğrenmenizi sağlar. Çalışırken, hafızaya almak istediğiniz her şeyi not edin.

Anahtar terimleri listenizin aksine, bu tür not alma düzgün olmak zorunda değildir. Sadece biraz kağıt toplayın ve hatırlamak istediğinizi yazın.

Yazmak gerçekleri ezberlemek için etkili olmadığından yazdığınızdan ve yazmadığınızdan emin olun.

4. Zihin Haritaları, Grafikler ve Grafiklerden Yararlanma

Zamanla bastığınızda çok fazla zaman harcamak istemediğiniz bir şey değil, ancak hızlı bir zihin haritası oluşturmak için on beş dakika ayırmanız, öğrendiğiniz bilgilerin sentezlenmesi için mükemmel bir yoldur. ankara yks özel ders, özel ders ankara, matematik özel ders

Etkili eğitim almanın püf noktalarından biri, kurstaki çeşitli konular arasındaki bağlantıları görmektir.

Malzemenin Haftanın Birinci Haftasında Alakalı Olmadığını Kabul Etme Hata Yapmayın. Aslında, Yedinci Yıl’ın, kursun başında öğrenilen kavramları doğrudan geliştirdiği daha olasıdır.

Ders materyali arasındaki bağlantıları açıkça tanımlamak için grafik, grafik veya zihin haritası gibi görsel bir yardım kullanmayı deneyin. Kavramların bir bütün olarak daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır.

5. Arkadaşınızı Öğretin

Bilgiyi ezberlemenin etkili bir diğer yolu, başkasına öğrettiğini taklit etmektir.

Malzeme ile makul derecede rahat hissettiğinizde, bir saat boyunca bir arkadaşınızla tanışın ve bildiklerini sunun. Onları materyal hakkında soru sormaya teşvik edin, böylece konuyu yeniden açıklamak zorunda kalacaksınız veya konu hakkında daha eleştirel düşünebilirsiniz. ankara yks özel ders, özel ders ankara, matematik özel ders

Kulağa zor geliyor, fakat bir konudan daha az şey bilen birinin size öğretmekten öğrendiği şey, bildiğiniz şeyleri sağlamlaştırmanın harika bir yoludur.

6. Önemli Şartlar Listenizi İnceleme
Çalışma oturumunun başında yaptığınız terimlerin listesini hatırlıyor musunuz? Şimdi onu inceleme ve listedeki her şeyi anladığınızdan emin olma zamanı geldi.

Her terim için, tam bir tanımı yüksek sesle söylemeyi deneyin. Bir terimi hatırlayamıyorsanız, yanında bir yıldız işareti koyun ve bir terimi diğerine taşıyın. ankara yks özel ders, özel ders ankara, matematik özel ders

Bu alıştırmanın sonuna gelindiğinde, birçok terim hakkında kendinden emin olmalısınız ve yıldız işaretli olanlardan çok emin değilsiniz. Hafızadaki terimlerle hafızanızı yenilemek için 30 dakikanızı ayırın, sonra tekrar kendiniz sınayın.

ankara özel ders