İçeriğe geç

ÖZEL DERSLER – İSTER KIZILAY’DAKİ DERS MERKEZİMİZDE – İSTER  ELVANKENT’TE EVİNİZDE
elvankent özel ders, elvankent matematik özel ders

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Kadromuzda her ders grubundan öğretmenimiz bulunmaktadır. Aynı zamanda ODTÜ, Boğaziçi, Bilkent ve Ankara Üniversiteleri gibi seçkin üniversite mezunları da kadromuzda bulunmaktadır. 

Elvankent Özel Ders Merkezi

Ankara’nın modernleşen ilçelerinde oturan ailelerin çocuklarının geleceklerini garanti altına almak için eğitim sistemine önem verdiklerini biliyoruz. Elvankent özel ders eğitimi alan bir öğrencinin de eğitim süreci içerisindeki başarısının her zaman en üst seviyede olacağını söyleyebiliriz. Firmamız Kızılay’da eğitim görevini üstlenmekle birlikte bu bölgede oturan öğrencilerin de en çok tercih edilen kurumu olarak bilinmektedir. Bunun en büyük nedeni ise kurum bünyesinde hizmet veren eğitimcilerimizin kalitesidir. Tecrübeli öğretmenlerimiz sayesinde her kesime sorunsuz bir eğitim imkanı sağlanmaktadır.

Elvankent özel ders almak isteyen öğrencilerimize özel matematik, Türkçe, tarih ve coğrafya gibi dersler eksiksiz bir şekilde verilmektedir. Eğitim hizmetimiz kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Dolayısıyla öğrencinin kapasitesinin çok daha artırılması da planlı bir çalışma neticesinde amacına ulaşacaktır.

Eğitimde devamlılık oldukça önemlidir. Bunun için öğrenciye ilk olarak nasıl çalışması gerektiğini öğretmek gerekir.

 Elvankent özel ders eğitimimiz ile ilgili olarak birkaç önemli açıklama yapacak olursak şu şekilde belirtebiliriz. Öncelikli olarak derslerini daha iyi çalışabilmek adına çalışma becerisinin geliştirilmesi. Öğrenci yalnızca öğrenmek değil aynı zamanda düşünebilmeyi de kavrayabilmelidir. Öğrenci kavramayı iyi yaptıktan sonra ise kendisine bir program belirlemelidir. Eğitimcilerimiz bu konuda size uzman destek sağlayacak. Programlamanızın doğru ve düzenli bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Hazırlanan programların tamamı tekrar revize edilebilecektir. Buna öğrencinin gelişimine göre yön verilecektir. Başarı sağlamak istiyorsanız çalıştığınız zamanlamaya ve saate mutlaka dikkat etmelisiniz.

Elvankent Özel Ders

Ankara’nın Elvankent semtinde özel ders arayan değerli eğitime önem veren öğrenci/veliler, eğitim danışmanlık firmamıza hoşgeldiniz. Firmamızın özel ders merkezi/eğitim bürosu Kızılay’dadır. Hem Kızılay’daki özel ders merkezimizde hem de kendi evinizde birebir özel ders verme imkanımız bulunmaktadır. Firmamızın kadrosunda her dersten tecrübeli öğretmenler bulunmaktadır. Bayan öğretmen talep eden velilerimize cevap verebilecek kadar geniş bir kadromuz bulunmaktadır.
Elvankent’te özel matematik dersi arayanlar için de hizmet vermekteyiz. Matematik ve geometri dersleri konusunda tecrübeli öğretmenlerimiz bulunmaktadır.

Sadece matematik dersi değil diğer bütün derslerden öğretmenlerimizle sizlere hizmet vermekteyiz. Özel ders ücretleri hakkında bilgi almak için lütfen Özel Ders Hattını arayınız.  Özel ders veren öğretmenlerimiz kendi alanlarında oldukça başarılı öğretmenlerdir.

Sizlere ders çalışma ile ilgili bazı ipuçları vereceğiz:

Etkili Çalışma Becerileri

Derslerinizi geliştirmeniz için etkili çalışma becerileri uygulanmalıdır. Sadece öğrenmeyi “düşünmek” yeterli değildir; Bunu gerçekten yapmanız gerekir ve süreç içinde daha iyi olabilmek için yaptıklarınızdan faydalanın. Bu, bu sayfanın temel fikridir. Aşağıdaki tek şey bu tek konsepte bağlı. Buna benzer bir deyiş var: “Pratik mükemmel olmaz, mükemmel uygulama mükemmel yapar”. Öğretmen olmak istiyorsanız, bu sözü kulağınıza küpe olsun.

Bir programın belirlenmeli

Öğrenme sürecini düşünmeye başlamadan önce bir program geliştirmelisiniz. Eğitim planınız veya planınız yoksa, beklenmedik zaman size ait değerli zamanınızı tahsis etmek için herhangi bir yol bulamazsınız. İyi düşünülmüş bir program, bir cankurtaran olabilir. İhtiyaçlarınızı karşılayan bir çizelgeyi nasıl geliştireceğinizi öğrenmek, gerektiğinde revize etmek ve en önemlisi onu takip etmek size kalmış.

Bir program zamandan tasarruf sağlar

Tüm programlar revize edilebileceği fikrine göre yapılmalıdır. İyi bir program dersi çalışırken sizi korur.

Çalışılan saat miktarına dikkat etme

Bir program, her sınıf, laboratuvar, ders, sosyal etkinlik ve diğer görevlerinizi dikkate almalıdır. Sınıflar ve benzerleri dahil edilmesi gereken varlıklar var. Kullanılabilir diğer “boş zaman” ve nasıl kullanacağınıza odaklanmanız gerekir. Haftalık bir zaman çizelgesi yapın ve 24 saatlik bir günü bir saatlik artışlarla engelleyin. Sınıflar, laboratuvarlar, dersler, sosyal ve mesai saatleri için zamanı belirtin. Ayrıca, her gün uyku için bir süre engelleyin. Geride bırakılanlarla birlikte, çalışma için planlama zamanı. Bu size mevcut zamanın kaba bir yol haritasını verir. Elbette, koşulların gerekçesiyle programınızı gözden geçirebilirsiniz.

Ne zaman çalışılacağına dikkat edilmeli

Ne zaman çalışılacağı sorusu çok kritiktir. İyi bir temel kural, eğitimin ancak dinlenmiş, uyarıldığında ve bunun için planlandığında yapılması gerektiğidir.

Okumalara Dikkat

Okunması gereken, örneğin yabancı dil gibi sınıflar için, dersten hemen önce bir çalışma periyodu planladığınızdan emin olun. Uygulamak için zamanı kullanın. Bazen başkaları ile pratik yapmak, sınıf öncesi bir çalışma periyodunda yeteneklerinizi keskinleştirmeye yardımcı olabilir.

Bir program hazırlama ve gözden geçirme

Programınızı gözden geçirmekten korkmayın. Programlar, zamanınızı nasýl kullanmayla ilgili gerçekten planlar. Zamanlamanız işe yaramazsa, gözden geçirin. Programınızın iyi bir çalışma alışkanlığı geliştirmenize yardımcı olmak olduğunu anlamalısınız. Onları geliştirdikten sonra, zamanlama kolaylaşır.

Çalışma Süreci

Zamanınızı nasıl kullanacaksınız

Zaman, bir öğrencinin sahip olduğu en değerli kaynaktır. Aynı zamanda en çok kaynak israfından biridir. Geliştirdiğiniz zaman çizelgesi, kullanılabilir zamanı en üretken biçimde nasıl tahsis etmeniz gerektiğini size rehberlik etmelidir. Programınıza uymak zor olabilir. Değerli zamanınızı boşa harcamayın. Çalışmayı kaçınma, dünyadaki en kolay şey. Hazırladığınız programı izlemek size kalmış. Lise ya da kolejdeki başarılarınızın önemli bir kısmı bu basit gerçeğe bağlıdır.

Nerede çalışılmalı

Her yere eğitim verebilirsiniz. Açıkçası, bazı yerlerde diğerlerinden daha iyi. Kütüphaneler, çalışma odaları veya özel odalar en iyisidir. Her şeyden önce, çalışmayı seçtiğiniz yer dikkati dağıtmamalıdır. Dikkat dağıtabilirsiniz ve bildiğiniz ilk şey, zamanınız ve şansınız bitti. İyi bir fiziksel ortamı çalışma alışkanlıklarınızın bir parçası haline getirin. elvankent özel ders, elvankent matematik özel ders

Stratejiler

Düşünme yetenekleri

Herkesin düşünme becerileri vardır ancak bunlardan bazıları etkili bir şekilde kullanamazlar. Etkili düşünme becerileri incelenemez, ancak belirli bir süre içinde oluşturulmalıdır. İyi düşünürler, başkalarının çıkmaza girme olasılıklarını görürler. İyi bir düşünür değilseniz, okuduğunuz gibi kendinize soru sormanızı sağlayan alışkanlıklar geliştirerek şimdi başlayın. İyi düşünür olduğunuzu düşündüğünüz diğer öğrencilerle konuşun. Onlara eleştirel veya yaratıcı düşünce ne yaptıklarını sorun. Çoğu zaman, daha iyi düşünür olmanıza yardımcı olmak için değerli bilgiler edinebilirsiniz.

Okuma

Bilgi edinmek için birincil araç okumaktır. Üniversitede liseden çok daha fazla okuma yapmanız bekleniyor. Sadece bunun sonu olan ödevleri “okudunuz” için kabul etmeyin. Bir amaçla okumayı öğrenmelisiniz. Okurken, aynı atamayı üç veya dört kez, her seferinde farklı bir amaçla okuyabilirsiniz. Amacınızın ne olduğunu okumaya başlamadan önce bilmeniz ve buna göre okumanız gerekir. elvankent özel ders, elvankent matematik özel ders

Ana Fikri Elde Etmek

Ana fikri okumaya başlamak etkili eğitim için merkezi bir noktadır. Yazarın temel fikrini öğrenmeli ve kendi yolunda anlayabilmelisin. Her paragrafda ana fikir vardır. Ana fikirler, ders kitaplarını özetlemek için mükemmeldir. Okuduğunuz her paragrafta ana fikri bulmak alışkanlık edin.

Önemli Ayrıntıların Çıkarılması

Önemli ayrıntıları çıkarmak, okumada ana fikirlerin temelini bulmanız anlamına gelir. Her ana fikirle ilişkili önemli bir detay vardır. Tanımlayabildiğiniz daha önemli ayrıntılar, bir fikir ve onu destekleyen bir bilgi arasında bir bağ kurduğunuzdan sınavlar için incelemeyi kolaylaştıracaktır. Ayrıntıların ve fikirlerin yanı sıra fikirlerin kendileri arasında ne kadar çok bağlantı kurarsanız, çalışmalarınızın çabaları o kadar güçlü olur. elvankent özel ders, elvankent matematik özel ders

Kendinize Yüksek Okunmuyor

Genellikle kendinize yüksek sesle okumak, daha etkili bir şekilde çalışmanıza yardımcı değildir. Okurken dudaklarını oynatırsan, verimli bir şekilde okumuyorsun demektir. Okurken yüksek sesle okursanız veya dudaklarınızı hareket ettirirseniz, yavaş okursunuz, bu nedenle dudaklarınızı hareket etmeyi bırakın. Dudaklarınıza bir parmak koymayı deneyin. Parmağınız dudaklarınızı hareket ettirmemenizi hatırlatacaktır. Daha hızlı okumak ve daha fazlasını elde etmek için çaba gösterin – bir süre sonra ne kadar az çaba harcamanıza şaşıracaksınız.

Not almak

Okuma gibi, not alma da öğrenilmesi ve rafine edilmesi gereken bir beceridir. Hemen hemen her zaman, not alınması veya eksikliği birçok lise ve üniversite öğrencisinin çalışma yöntemlerinde sürekli bir eksikliktir. İyi not almanın içeriğini öğrenmek oldukça kolaydır; Onları kendi durumunuza uygulamak, başarılı bir öğrenci olmanın ne kadar ciddi olduğunuza bağlıdır. elvankent özel ders, elvankent matematik özel ders

Notları Nerede Tutmalı

Notları mantıklı ve okunaklı tutmayı öğrenmelisiniz. Not tuttuktan birkaç gün sonra kendi yazılarınızı okuyamıyorsanız, çok az kullanışlı olduğunu unutmayın. Herşeyden önemlisi, not tutmak için en iyi yer gevşek yapraklı bir dizüstü bilgisayardır. Aldığınız farklı sınıfları ayırmak için bölücüler kullanın. Dizüstü bilgisayarınızı tüm notlarınızı kaydetmek için kullanmayı alışkanlık edin. Dizüstü bilgisayarınız olmadan yakalandıysanız ve not almanız gerekiyorsa, yanınızda her zaman gevşek yapraklı bir kağıt bulundurun. Olabildiğince çabuk not defterinizi dizüstü bilgisayarınıza takın. Çok fazla aşınma ve yıpranma yaşayacağı için iyi bir defter satın almaya dikkat edin.

Ders Kitaplarının Özeti

Öncelikle altını çizmeyin. Vurgulayıcı kullanın. Deneyimler, vurgulanan metin pasajlarının altı çizili olan pasajlardan daha kolay hatırlandığını göstermiştir. Bir metni özetlemek için, sadece okumak ve önemli kelimelere neyin benzediğini vurgulamayın. Bu teknik nadiren işe yarar. Eserlerin taslağını çizme işlemi çok daha iyi. elvankent özel ders, elvankent matematik özel ders

ankara özel ders

“Elvankent Özel Ders” hakkında 1 yorum

  1. Hem sınavlara hazırlayan öğretmenlerimize, hem de okul derslerine yardımcı olan hocalarıma teşekkür ediyorum. özel dersler sayesinde eksiklerimi tamamladım. buraya da teşekkür etmeye geldim. hepiniz iyi ki varsınız 🙂

Yorumlar kapalı.