İçeriğe geç

ÇAYYOLU ÖZEL DERSLER – İSTER KIZILAY’DAKİ DERS MERKEZİMİZDE – İSTER  ÇAYYOLU’NDA EVİNİZDE ÖZEL DERS

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Kadromuzda her ders grubundan “öğretmenimiz” bulunmaktadır. Aynı zamanda ODTÜ, Boğaziçi, Bilkent ve Ankara Üniversiteleri gibi seçkin üniversite mezunu ÖĞRETMENLER de kadromuzda bulunmaktadır.

Çayyolu Özel Ders

Yoğun bir ders çalışma sürecinin ardından biraz rehavete kapılıyor olmanız sizin tüm planlarınızı alt üst edebilir. Çünkü siz her ne kadar yaza hazırlanıyor olsanız da arkadaşlarınız eğitimleri konusunda daha ısrarlı. Çünkü herkesin bir hedefi var ve bu hedef doğrultusunda ilerlemek istiyor. İşte özel ders alıyor olmak bu yüzden sizi içerisinde bulunduğunuz eğitim sisteminden asla soğutmuyor. Okulunuzu düşündüğünüz zaman sık tatiller ve düzensiz planlamaların zaman içerisinde sizde gerileme ve de isteksizliğe neden olduğu açıktır. Dolayısıyla siz başladığınız bu yolda asla pes etmeden ders çalışmak zorundasınız. Ancak çalıştığınız dersin de kafanıza tam olarak girebilmesi için sistemli ve planlı çalışma önemli. Çayyolu özel ders veren kurumumuz bu konuda kendi üzerine düşeni yaparak sizi doğru bir çalışma planı ile birlikte motive ediyor ve ders çalışmayı sıkıcı olmaktan çıkarıyor.

Çayyolu özel ders aldığınız zaman nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilirsiniz. Bünyemizde hizmet veren öğretmenlerimiz bir öğrencinin psikolojisinin de farkındadır ve ona göre hareket eder. Sizi sıkmamak adına doğru yöntemleri kullanıp dersle aranıza soğukluk girmesine asla müsaade etmez. Özellikle de matematik ve Türkçe gibi dersleri düşündüğünüzde burada yapacağınız tekrarlar ve yeni konu öğrenimleriyle birlikte eğitim sürecinizi daha başarılı sürdürebilirsiniz.

Biz yılların vermiş olduğu tecrübeye dayanarak öğrencilerimize temel eğitimden başlayarak en doğru yöntemleri uygulayıp başarılı olmalarını sağlarız.

Matematik Sorularını Nasıl Çözebilirim?

Matematik problemleri farklı şekillerde çözülebilmesine rağmen, matematik problemlerini görselleştirmek, bunlara yaklaşmak ve çözmek için en zorlu problemi bile çözmenize yardımcı olan genel bir yöntem vardır. Bu stratejileri kullanmak, genel olarak matematik becerilerini geliştirmenize de yardımcı olabilir. Bu matematik problemi çözme stratejileri hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

A-Problemi Anlamak
1-Sorunun türünü belirleyin. Bu bir kelime problemi mi? Kesir mi? İkinci dereceden denklem? İleri gitmeden önce hangi sınıflamanın matematik probleminize en uygun olduğunu belirleyin. Sorunun türünü tanımlamak için zaman ayırmak, soruyu çözmenin en iyi yolunun bulunması için gereklidir. çayyolu özel ders, çayyolu özel matematik dersi

2-Soruyu dikkatle okuyun. Soru basit görünse bile çok dikkatli okuyun. Soruyu okurken atlayın ve çözmeye çalışmayın. Soru karmaşıksa, soruyu tam olarak anlamadan önce birkaç kez yeniden okumanız gerekebilir. Sadece zaman ayırın ve sorunun ne yapmasını istediğinizi bildiğinizden emin oluncaya kadar ilerlemeyin.

3-  Çeldirici Sorulara Dikkat edin.

Karşılaştığınız soruyu daha iyi anlamak için kendinize yardımcı olun, kendi sözlerinizle söylemenize veya yazmanıza yardımcı olabilir. Bir test sırasında olduğu gibi yüksek sesle konuşamayacağınız bir durumda basitçe söyleyebilir veya yazabilirsiniz. Sorunu doğru bir şekilde temsil ettiğinizden emin olmak için orijinal soruya karşı ne söylediğinizi veya yazdıklarınızı kontrol edin. Özetle soruyu anlaşılır kılmaya çalışın.

4- Soruyu çizin. Karşılaştığınız sorunun türü ile yardımcı olacağını düşünüyorsanız, daha sonra ne yapmanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olması için sorunun görsel bir temsilini oluşturun. Çizimin ayrıntılı olması gerekmez, sadece şekil veya şekiller olabilir. Bitirdikten sonra problemi çizin ve sorunuza karşı kontrol edin. Kendinize şu soruyu sorun: “Çizimim problemi doğru bir şekilde temsil ediyor mu?” Öyleyse ileriye doğru ilerleyebilirsiniz. Değilse, sorunu yeniden okumaya başlayın. çayyolu özel ders, çayyolu özel matematik dersi

Sorunun bileşenlerini bir satırda düzenleyebilirsiniz.
Sorunun daha karmaşık özelliklerini temsil edecek basit şekiller çizebilirsiniz.

5-Bilgini gözden geçir. Rakamları ve diğer bilgileri doğru bir şekilde kopyaladığınızdan emin olmak için soruya karşı ne yazdığınızı kontrol edin. Gerekli tüm bilgilere sahip olduğunuzdan ve sorunun tam olarak anlaşıldığından emin olmadan planlama aşamasına geçmeyin. Soruyu anlamıyorsanız, ders kitabınızda veya internette bazı örneklere bakmak için biraz zaman ayırın. Başkalarının benzer sorunları nasıl doğru bir şekilde çözdüklerine bakarak, bu sorunun ne yapılmasını istediğinizi anlamanıza yardımcı olabilir. çayyolu özel ders, çayyolu özel matematik dersi

B-Bir Plan Geliştirin

1-Sorunu çözmek için hangi formüllerin gerekeceğini belirleyin. Sorun özellikle karmaşıksa, birden fazlasına ihtiyacınız olabilir. Ders kitabınızda bu sorunu çözmenize yardımcı olacak kavramları gözden geçirmek için biraz zaman ayırın.
2-Cevabı edinmek için yapmanız gereken şeyi yazın. Soruyu çözmek için yapmanız gereken şeylerin adım adım listesini yapın. Bu liste, sorunu çözdükçe organize olmaya ve odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Soruyu çözdükten sonra sorunun cevabını tahmin etmek için de kullanabilirsiniz.
3-Daha kolay bir problem üzerinde çalışın. Çözmeyi denediğinize benzer daha kolay bir soru varsa, önce daha kolay problem üzerinde çalışın. Aynı adımların ve formüllerin bir kısmını gerektiren daha kolay bir soruyu çözmek, daha zor olan soruyu çözmenize yardımcı olacaktır. Adım adım ilerleyin.

4-Soruyu çözmeden önce mantıklı bir tahmin yapın. Aslında çözmeye başlamadan önce cevabı tahmin etmeye çalışın. Tahmininize katkıda bulunması gereken sayıları ve diğer faktörleri belirleyin. Tahmininizi gözden geçirin ve bir şey bırakıp bırakmadığınızı belirlemek için onu nasıl yaptığınız tekrar kontrol edin. çayyolu özel ders, çayyolu özel matematik dersi

C-Problem Çözümü

1-Planını takip et. Tanımladığınız adımları listelediğiniz sırada tamamlayın. Doğruluğunu sağlama almak için çalıştığınız her bir yanıtınızı iki kez kontrol edin.
2-Tahminlerinize cevaplarınızı karşılaştırın. Her adımı tamamlarken, her adım için geldiğiniz tahminlerin yanı sıra sorunun cevabı için genel tahmininizle olan cevaplarınızı karşılaştırmak isteyebilirsiniz. Kendinize şu soruyu sorun: “Cevaplarım tahminlerimle aynı mı yoksa tahminlerime benziyor mu?” Eşleşmezlerse nedenini düşünün. Tüm adımları doğru bir şekilde tamamlayıp tamamlamadığınızı görmek için yanıtlarınızı kontrol edin.

3-Farklı bir plan deneyin. Planınız işe yaramazsa, planlama aşamasına dönün ve yeni bir plan yapın. Planınızın işe yaramadığı durumlarda cesaretiniz kırılmasın, herkes hata yapar, önemli olan hatalardan dönüp ders almaktır.
4-Soruyu düşünün. Soruyu doğru bir şekilde çözdükten sonra, işleminize geri dönüp bakın. Soruyu nasıl çözdüğünüze dönüp bir bakın, bu sayede  benzer bir soruyla karşılaştığınızda size yardımcı olacaktır. çayyolu özel ders, çayyolu özel matematik dersi

çukurambar özel ders

“Çayyolu Özel Ders” hakkında 2 yorum

  1. Öğretmenin çocuğumla uyumlu olmasından endişe ediyordum. bu endişemi giderdiniz ve çocuğuma başarı sağladınız teşekkürler

Yorumlar kapalı.