İçeriğe geç

ETİMESGUT ÖZEL DERSLER – İSTER KIZILAY’DAKİ DERS MERKEZİMİZDE – İSTER

ETİMESGUT’TA EVİNİZDE ÖZEL DERS

Sitemiz, Ankyra Eğitim Danışmanlık Firmasına aittir.
Kadromuzda her ders grubundan “öğretmenimiz” bulunmaktadır.

Etimesgut Özel Ders

 Özel ders alıyor olmak zamanı en tasarruflu kullanabilmenin de yoludur. Bugün okul hayatına baktığımız zaman öğrenci her ne kadar çabuk anlıyor olsa da herkesle aynı kapasitede olmadığından dolayı belli bir düzen içerisinde seyretmek durumundadır. Bu da başarılı bir öğrencinin dersten sıkılmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra anlatılanı geç algılayabilen biriyseniz bu durumda da sonuç yine aynı olacaktır. Kısacası şunu söylemek istiyorum ki eğitim sistemimiz henüz dünya ile yarışacak düzeyde olmadığı gibi başarıyı da adeta pençeler vaziyette. Pek çok öğrenci de bunun için özel ders alarak zamanı en doğru şekilde kullanmanın çabasına giriyorlar. Bunun en büyük nedeni ise sınav sistemi. Neredeyse her yaşta sınava tabi tutuluyorsunuz ve tutulduğunuz sınavda da başınıza bela olan bir süre sorunu var. Yani siz bu durumda hem soruyu bilmek hem de vakit kaybetmemek durumundasınız. Etimesgut özel ders veren kurumumuz bu konuda size en doğru yöntemlerle zamanı nasıl değerlendirebileceğinizi öğretecektir.

Özel ders alıyor olmak yalnız zamanı doğru kullanmak için mi diyebilirsiniz. Elbette ki hayır, okulda aldığınız bilgilerin tekrarlanması ve hatta tazelenmesi gerekir. Etimesgut özel ders aldığınız da ise bunun üstesinden çok rahat bir şekilde gelebilirsiniz. Eğitimcilerimiz tüm bunlar noktasında yılların tecrübesiyle hareket eder ve öğrencinin ihtiyacı olan konuları birebir anlatır. Okul eğitiminiz sırasında birebir söz konusu değildir. Yani öğretmenin anlattığı konuyu ikinci kez anlamadığınız da öğretmen sizi çok fazla dikkate almayacak ev diğer öğrencilere odaklanacaktır.  Bu da geleceğiniz için pek olumlu bir süreç olmayacaktır.

Etkili Ders Çalışma Yöntemleri PART-3

Diğer partlar için tıklayınız:

Part-1 için tıklayınız.

Part-2 için tıklayınız. 

Çeşitli yöntemlerle çalışın. Çeşitli yöntemleri kullanarak çalışma, materyal hakkında daha derin bir anlayışa ulaşmanıza yardımcı olur ve ayrıca eğitim alışkanlıklarınızı karıştırmanıza yardımcı olur ve işleri ilginç kılacaktır. İşte çalışmanın bazı yolları: etimesgut özel ders
Bir taslak oluşturun. Notlarınızı ve ders kitabınızı kullanarak ders materyalinin bir taslağını oluşturun. Anahattı kendi sözcüklerinizle yazdığınızdan emin olun, böylece materyali yalnızca öğreniyorsunuz, sadece onu yeniden sıkletmekle değil. Anahat, materyali öğrenmek ve düşüncelerinizi organize etmek için mükemmel bir yoldur.
Flashcard kullanın. Flash kartlardaki en önemli terimleri yazın ve kaç tane ezberlediğinizi görmek için kendinizi veya bir arkadaşınızı muayene edin. Bildiğiniz terimleri “bitmiş” bir yığın haline getirin ve kendinizi “daha çok işe” ihtiyaç olan bir yere koyun. Her şey “bitti” yığına gelene kadar kendinize güvenin. Flashcards, yabancı bir dil öğrenirken veya çok sayıda farklı terim ve tarihsel figürlü bir tarih dersi alıyor iseniz özellikle yararlıdır. Otobüste iken flashcards’ınızı bir çimdikle de inceleyebilirsiniz. etimesgut özel ders

Anımsanık cihazlar kullanın. Anımsatıcı cihazlar, matematiğin operasyon sırasını temsil etmek için PEMDAS’ı kullanmak gibi karmaşık terimlerin bir listesini hatırlamak için mükemmel bir yoldur. (PEMDAS “Parantezler, Üsteller, Çarpma, Bölme, Toplama ve Çıkarma” anlamına gelir.

Notlarınızı yeniden yazın. Notlarınızı yazdıysanız, elle yazarsanız veya elle yazdıysanız, notlarınızı yazın. Sınıfta okuduğunuz notları gerçekten anlamanız için cümle yapınızı ve kelime öbeğini değiştirdiğinizden emin olun. Anlamına odaklanmadığınız sınıf sırasında notlarınızı o kadar çabuk yazdıracak iyi bir şans var. v
Uygulama sınavlarına girin. Öğretmeniniz veya profesörünüz sizin için uygulama sınavlarına sahipse veya ders kitabınızın arkasında bulunuyorsa, sınav moduna girmenize yardımcı olabilirler. Çalışma grubunuzda uygulama soruları oluşturarak eğlenebilirsiniz.
Oyun yarat. Bir çalışma grubu ile çalışıyorsanız, ders materyalini öğrenirken eğlenmenize yardımcı olabilecek bir oyun veya oyun programı hazırlayın.

Yazının Devamı İçin Tıklayınız.