İçeriğe geç

YENİMAHALLE ÖZEL DERSLER – İSTER KIZILAY’DAKİ DERS MERKEZİMİZDE – İSTER  YENİMAHALLE’DE EVİNİZDE

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Kadromuzda her ders grubundan öğretmenimiz bulunmaktadır. Aynı zamanda ODTÜ, Boğaziçi, Bilkent ve Ankara Üniversiteleri gibi seçkin üniversite mezunları da kadromuzda bulunmaktadır. 

Yenimahalle’de özel ders almak isteyen eğitime önem veren değerli öğrenci/veliler eğitim danışmanlık firmamıza hoşgeldiniz. Eğitim danışmanlık firmamız sadece özel ders vermekle kalmıyor, çocuğunuzun eğitim planını da yapıyor. Kadromuzda her branş dersten öğretmenimiz bulunmaktadır. İlkokul öğretmeninden, ingilizce öğretmenine, matematik öğretmeninden, tarih,coğrafya dersleri öğretmenine kadar tüm branşlardan öğretmenimiz mevcuttur.  yenimahalle özel ders

Özel ders almak isteyenler, ister Kızılay’daki ders merkezimizde, ister de kendi evlerinde ders alma imkanına sahiptirler.

Etkili Ders Çalışma Yöntemleri PART-2

Yazının ilk partı için tıklayınız.

Çalışma yerinin doğru seçiminden sonra yapmanız gereken bir diğer şey de çalışırken nelere ihtiyaç duyduğunuzu iyi bilmektir. Çalışma yerinize, ihtiyacınız olan mühimmatları getirmeniz gerekecektir.  Tam olarak neye ihtiyaç duyduğunuzu anladığınızda, sizin için her zaman neyin işe yaradığını bilen bir kontrol listesi bile yazabilirsiniz. Göz önüne alınması gereken bazı hususlar şunlardır:  yenimahalle özel ders
Açıkçası, çalışmanız gereken şeyler. Ders kitabınızı, en az iki farklı kalem, bir not defterini veya okuyacağınız başka kaynakları biraraya getirin.

Çalışmanızın daha etkili olmasını sağlamak için aydınlık bir ortam ve çok renkli kalem getirin.
Kitabınızın ve notlarınızın önemli bölümlerini vurgulamak için yapışkan notlar ekleyin.  yenimahalle özel ders
İhtiyacınız olursa bir bilgisayar getirin. İnternetten bilgi aramak veya internette bulunan notlara başvurmak için gerçekten bir bilgisayara ihtiyacınız olabilir. Ancak bilgisayarınız  Facebook, twitter gibi göz atmak isteyeceğiniz sitelerin ve oynamak isteyeceğiniz oyunlarla dolu olduğunu unutmayın ve bunlardan kaçının. İnternette bulduğunuz tüm notları yazdırın ve yanınıza getirin. Sevgili bilgisayarınızla ayrılmak zor olabilir, ancak bilgisayarınızı getirmediğiniz takdirde yalnızca daha fazla odaklanmanın yanı sıra, daha az zaman harcayacağınızı da kendinize söyleyin.

Yenimahalle Özel Ders

Vücut rahatlığı da ders çalışmada çok önemlidir. Kat kat giyinin. En ağır yünlü kazağınızı giymeyin. Hafif ve rahat bir şey giyin ve yanınızda bir kazak veya hırka getirin. Etüd noktanızda çok sıcaksanız ve herhangi bir katmanı çıkaramazsanız ya da takviye olmadan kesinlikle üşürsünüz ve işinize odaklanamazsınız.  yenimahalle özel ders

Atıştırmalıkları yanınızda getirin. Enerji seviyenizi yüksek tutmak ve kendinizi yorgun düşürmemek için der çalışırken çerez yiyebilirsiniz. Atıştırmalar sizi ders çalışırken dinç ve zinde tutacaktır. Fındıkları badem, kaju fıstığı ve ceviz, muz ve elma gibi meyveleri atıştırmak iyidir. Bu gıdalar size sadece enerji vermez, aynı zamanda aslında beyin işlevlerinizi de geliştirebilirler.  Ayrıca bir kaba normal üzüm veya kuru üzüm koyabilirsiniz.

Eğer bir kafein bağımlısıysanız, yanında bir fincan çay veya kahve içebilir ya da kafein tadili verebilecek bir yerde çalışabilirsiniz. Sadece aşırıya kaçmayın ve aynı anda çok fazla kafeinden uzak durun. Çalışırken enerji içecekleri içmekten kaçının. Bir süre uyanık tutacaklardır, ancak onlardan kurtulduktan sonra bitkin hissedebilir ve daha fazla uyku haline girebilirsiniz. yenimahalle özel ders

Yanınızda her zaman bir şişe su bulundurun.
Çalışma ortamınıza dikkatinizi dağıtacak bir şey getirmeyin. Önünüzdeki dört saat boyunca cep telefonuna gerçekten ihtiyacınız var mı? İsterseniz, kapatmayı deneyin.
Dağınıklıklardan kaçının. Çantanızdaki her şeyin çalışma süreniz içerisinde gerekli olduğundan emin olun. Çalışma ortamınızın daha dağınıklık olması durumunda zihniniz daha da darmadağın hissedecektir.

Yazının devamı için lütfen tıklayınız.

“Yenimahalle Özel Ders” hakkında 1 yorum

  1. Yenimahalleden 2 arkadaş matematik ve fizik dersi istiyoruz. okuldan bir arkadaşımız önerdi bu sayfayı. lütfen bizimle irtibata geçebilir misiniz?

Yorumlar kapalı.