İçeriğe geç

MATEMATİK ÖZEL DERS – İSTER KIZILAY’DAKİ DERS MERKEZİMİZDE – İSTER  EVİNİZDE ÖZEL DERS İMKANI

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Kadromuzda her ders grubundan “öğretmenimiz” bulunmaktadır. Aynı zamanda ODTÜ, Boğaziçi, Bilkent ve Ankara Üniversiteleri gibi seçkin üniversite mezunu ÖĞRETMENLER de kadromuzda bulunmaktadır.

Ankara’da özel matematik dersi arayan siz değerli eğitime önem veren öğrenci/veliler, özel ders ve eğitim danışmanlığı firmamıza hoşgeldiniz. Hem okul derslerine yardımcı özel ders imkanı, hem de YGS-LYS ve TEOG gibi sınavlara hazırlık için özel ders imkanımız bulunmaktadır. Kadromuzdaki öğretmenler hem konu anlatımları bakımından öğrencilere dersleri gerçekten öğretici bir yaklaşım sergileyebiliyorlar, hem de sınavlara yönelik test çözme tekniklerinde kendi branşlarında oldukça başarılılar.

Matematik, her öğrencinin hayatının bir evresinde  çalışması gereken bir konudur. Bazıları sever, ama dürüst olursak, çoğu insan matematikten nefret eder. Öğrenciler için derslerinin arasında matematiğin önemi çok fazladır. Çoğu üniversitedeki bölümlerin 1. sınıfların temel bazda matematik dersi verilirken, hemen hemen her meslek matematik derslerini günlük bazda kullanmaktadır. Birçok öğrencinin sahip olduğu sorun, iyi sonuçlar almak için matematiği nasıl öğrenebileceklerini bilmiyor olmalarıdır.

Matematik, saatlerce çalışmanıza rağmen hiçbir şey anlayamayacağınız derslerden birisidir. Adeta yabancı bir dil gibidir. Rakamların dili. Neyse ki, seviyeniz ne olursa olsun matematiği daha iyi öğrenmek için uygulayabileceğiniz bazı teknikler vardır. Bu yazımızda bunlardan bahsettik. Üşenmeden okuyunuz lütfen. ankara matematik özel ders

Matematikte Problem Çözümü İçin İpuçları 

1. Pratik, Uygulama ve Daha Fazla Pratik

Matematiği; okumak ve dinlemekle doğru bir şekilde öğrenmek olanaksızdır. Matematiği incelemek için kollarınızı sıvamalı ve bazı sorunları çözmelisiniz. Matematik problemlerine cevap vermek için ne kadar çok çalışırsanız o kadar iyi olur. Her sorunun kendine özgü bir özelliği var ve sınavı ele almadan önce çeşitli şekillerde çözülmesi önemlidir. Bu gerçeklerden kaçmak yok, bir matematik sınavında iyi yapmak için, önceden bir sürü matematik problemi çözmüş olmalısın.

2. Hataları İnceleyin

Bu sorunlarla uğraşırken, her çözüm için süreç boyunca çalışmanız önemlidir. Herhangi bir hata yapmışsanız, bunları incelemeli ve problem çözme yeteneklerinizin sizi nereye götürdüğünü anlamalısınız. Sorunlara nasıl yaklaştığınızı anlamak yanlış yoldur, amacımız daha güçlü olma ve ileride aynı hataları yapmaktan kaçınmak olmalıdır. ankara matematik özel ders

3. Ana Kavramları Ustalaştırın

Matematikte işlemleri ezberlemeye çalışmayın. Bu çok yanlış bir yoldur. Uzun vadede, sor çozümlerindeki süreç ve konuların mantığının anlaşılmasına odaklanmak daha iyidir. Bu, gelecekte bu gibi sorunlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Unutmayın, Matematik ardışık bir konudur; bu nedenle temelleri anlama üzerine kurulmuş daha karmaşık diğer çözümler üzerinde çalışmaya başlamadan önce matematiksel bir konunun temelini oluşturan temel kavramları sağlam bir şekilde anlamamız önemlidir. ankara matematik özel ders

4. Şüphelerinizi anlayın – ankara matematik özel ders

Bazen bir matematik sorusunun bir bölümünü çözmeye çalışırken sıkışabilir ve bir sonraki aşamaya geçmek için zorlaşabilir. Birçok öğrencinin bu soruyu atlaması ve bir sonraki soruya devam etmesi çok yaygındır. Bunu yapmaktan kaçınmalı ve bunun yerine, sorunu çözme sürecini anlamaya çalışarak vakit harcayınız. İlk sorunun anlaşılmasını kavradıktan sonra, bunu sorunun geri kalanına ilerlemek için basamak olarak kullanabilirsiniz.

Unutmayın: Matematik ustalaşmak için zaman ve sabır gerektirir.

Karmaşık sorunları çözmeye çalışırken birlikte danışabileceğiniz bir arkadaşınızla birlikte çalışmak ve soruyu nasıl çözmeye çalıştığınızı anlatmak, yani bir diğer tabirle gidiş yolunuzun ne olduğunu anlatmak iyi bir fikirdir.

5-Dikkatsizlik Yapmayacağınız,  Özgür Bir Çalışma Ortamı Oluşturun

Matematik, diğer derslerden daha fazla konsantrasyon gerektiren bir derstir. Karmaşık denklemleri veya geometri, cebir veya trigonometri problemlerini çözerken, uygun bir çalışma ortamı ve dikkatsizliğe sebep olmayacak bir alan belirleyici faktör olabilir! ankara matematik özel ders

Müzikle çalışma, rahatlatıcı bir atmosfer yaratmaya ve bilgi akışı yaratmaya yardımcı olabilir. Fon müziğine sahip olmak, azami konsantrasyon ortamı oluşturabilir. Elbette, Pitbull ve Eminem’den uzak durmalısınız,  Yani sözleri olan hareketli bütün müziklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Ders çalışma zamanlarında enstrümantal müzik en iyi şeydir.

6. Bir Matematiksel Sözlük Oluşturun

Matematik, bir sürü kelimeli belirli bir terminolojiye sahiptir. Bilmeniz gereken tüm kavramları, terminolojiyi ve tanımları içeren Notlar oluşturmanızı öneririz. Anlamlarını, bazı önemli noktaları ve hatta bazı örnek cevapları eklemelisiniz, böylece onlara istediğiniz zaman danışabilir ve özetleyebilirsiniz.

7. Soruları İyi Anlayın

Bir matematik sorusunda hiçbir bilgi gereksiz değildir. Her zaman sorunun tamamını iyi anlamanız gerekmektedir. Bir geometri sorusunda size birbirinden alakasız iki kenarın uzunluklarını veya birbirine oldukça uzak iki açıyı vermişse, bunları ortak bir zeminde biraraya getirmeye çalışın. Ve soruda tıkanıp kaldığınız her zaman şu soruyu sorun: “Bana bu bilgiyi niye verdi?” ankara matematik özel ders

ankara özel ders

Unutma ki, kendinize her zaman güvenmelisiniz.

“Ankara Özel Matematik Dersi” hakkında 1 yorum

  1. Velilerin en çok dikkat ettiği ders olan matematiği bir dert olarak değil, deva olarak sundunuz bize, emekleriniz boşa gitmedi hocam.

Yorumlar kapalı.