İçeriğe geç

Ankara İlköğretim Özel Ders

Her insanın hayatta bir takım şeyleri başarabilmek için yardıma ihtiyacı vardır. Alacağı yardımın düzeyi ise bulunduğu konuma göre değişebilir. Ancak buradaki önemli olan konu yardım almaya çekinmemek. İşte ilkokul eğitimi de bunların en başında gelen zamanların içerisinde bulunuyor. Öğrencilerin ilkokul dönemi en çok desteğe ihtiyaç duydukları zaman dilimidir. Bir öğrenci ona destek olanları gördükçe ayaklarını daha sağlam bir şekilde yere basacaktır. Hayatın tek başına mücadeleden çok uzak olduğunu görmek gerekirse yardım etmek isteyen insanlara da kapınızı açmada her zaman fayda var. Ankara İlköğretim Özel Ders veren öğretmenlerimiz öğrencilerimize yardımcı olabilmek ve onların henüz hayatın başındayken geleceğe en doğru şekilde hazırlamak için destek veriyor.

ÖZEL DERSLER – İSTER KIZILAY’DAKİ DERS MERKEZİMİZDE – İSTER EVİNİZDE

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Kadromuzda her ders grubundan “öğretmenimiz” bulunmaktadır. 

Öğretmenlerimiz birinci sınıftan başlayarak son sınıfa kadar desteğini sürdürebiliyorlar. Bu sayede öğretmen öğrenci ilişkilerinin de çok daha uzağında abi-abla kardeş ilişkisine dayalı bir eğitim ortamı sağlanmış oluyor. İlkokul döneminde çocuk programlamasını ve nasıl ders çalışması gerektiğini bilirse gelecek dönemler için aynı şekilde başarılı olacaktır. Düzensiz çalışma programına uymayan bir öğrencinin gelecek için bir beklentisinin de olmadığını düşündüğünüz de aslında Ankara İlköğretim Özel Ders alıyor olmanın da avantajını ve faydasını da tahmin edebilirsiniz.

İlkokul Özel Ders

İlkokul, diğer bir ifadeyle ilköğretim eğitim hayatında en önemli evredir. Çoğu kişi bunun farkında olmasa da bir öğrenci ilkokul dönemi dediğimiz dört yıllık dönemde aldığı temeller üzerinde eğitim öğretim hayatını inşa eder. Çoğu zaman öğrenci ve aile bunun farkına bile varmaz. Fakat uzun yıllardır uluslararası araştırmalar göstermiştir ki ilkokul döneminde iyi bir öğretmenden, düzenli bir eğitim alan öğrenciler çok daha başarılı olmakta, hayatlarının geri kalanını daha rahat inşa etmekteler.

İlkokul çağı çocukların zihinsel algılarının son derece açık olduğu bir dönemdir. Bu dönemde hem kişilik oluşumları başlar hem de eğitim hayatının, meslek hayatının temelleri atılır. Fakat her çocuk özeldir. Bazıları tek seferde bir konuyu kavrarken bazıları üç, beş, on seferde kavrar. Bazıları görsel destekli anlatımlarda daha rahat başarılı olurken bazıları hikâye ederek anlatılmasından hoşlanır. Bunların fark edilmesi ise tamamen öğretmenin gayreti ve çabası dahilinde olur. Okul öncesinde çocuklarla daha çok bireysel ilgilenildiği için ilk okula başlayan öğrenciler sınıf ortamında hareket etmeye zorlanabilmektedir.

Çoğu öğrenci anlayamadığını toplu ortamda sormaya çekiniyor. Bir süre sonra da derslerden tamamen geri kalma ortaya çıkar. Biraz da öğretmenin ilgisiz ve vurdum duymazlığı işin içine girdiğinde “başarısız” öğrenciler ortaya çıkar.

Aslında ilkokul dönemi, bir çocuk için başarısız ifadesini kullanmanın mümkün olmadığı bir dönemdir. Çünkü daha yolun başındadır ve doğru ilgi ve doğru yol gösterme ile hemen her çocuk aynı seviyeyi yakalayabilmektedir. Önemli olan öğretmen ile çocuğun aynı frekansta buluşabilmesidir. Fakat gerek devlet okullarında gerekse özel okullarda eğitim sisteminin de etkisiyle sağlıklı temellerin atılması çok da mümkün olmuyor. Sınıfların kalabalığı, arkadaş ortamı, öğretmenlerin ilgisizliği gibi pek çok faktör devreye girdiğinde zaman içinde ne istediğini, istediğini nasıl elde edeceğini, bir sorunla karşılaştığında onu nasıl çözeceğini bilmeyen, bilemeyen öğrenciler ortaya çıkıyor. Gerekli önlemler alınmadığı taktirde de zaman içinde telafisi imkânsız sorunlar baş gösteriyor.

Sevgi ve Saygı Temelli Eğitim Anlayışı

Bizler İlkokul özel ders hizmetimizle tam da bu noktada devreye giriyor, uzun yılların tecrübesini, deneyimini, birikimini çocuklarınıza aktarıyoruz. Onlarla özel ilgileniyor, eksiklerini tespit ederek gerekli çözümlerin sağlanması için hummalı bir çalışma süreci yürütüyoruz.

İlkokul özel ders söz konusu olduğunda diğer sınıflardan çok daha farklı bir yaklaşım sergilemek gerekiyor. Çünkü bu dönemde çocuklar çok daha duygusal yaklaşmakta, öğretmenin ne anlattığından ziyade nasıl anlattığına odaklanmaktadırlar. İlişkiyi sevgi ya da nefret üzerine kurgulamakta, eğer öğretmenlerini severlerse onun söylediklerini ilgiyle takip etmeye, zamanı zamanında yapmaya, yapabilmek için kendilerini seferber etmeye çalışmaktadırlar. Bu yüzden bizler tamamı pedagoji sahibi, işini severek yapan hem öğretmen hem arkadaş olmayı hedef belirleyen bir kadroyla çalışıyoruz. Çocuklarınızın ihtiyaçları ve siz değerli ebeveynlerimizin istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Tam da her çocuk özeldir düşüncesiyle yaklaşarak her bir öğrencimizi hangi seviyede olurlarsa olsunlar en iyi noktaya getirmeye çabalıyoruz.

Nokta Atışı Müdahalelerle Gelen Başarı

İlkokul özel ders desteği sağlarken çoğu zaman çocukların derslere ilgisiz kaldığı yönünde şikâyet alıyoruz. Bu, bazı sorunların göstergesidir. Çünkü bu yaştaki çocuklar, hayatın genelini bir oyun olarak görür, sevmedikleri oyunları da oynamak istemezler. Dolayısıyla İlkokul özel ders hizmetlerimizde öncelikle sorunun kaynağına inmeyi tercih ediyoruz. Öğrencilerin en fazla eksik oldukları konuları, dersleri tespit ediyor, onların nasıl daha iyi anlayacaklarını, nasıl daha fazla yoğunlaşacaklarını ve seveceklerini tespit ediyor, ardından nokta atışı müdahalelerle İlkokul özel ders çözümlerimize başlıyoruz. İsterseniz merkezimizde isterseniz evlerinizde derslerimize devam ediyoruz.

Ankara İlköğretim özel Ders

İlkokul döneminde en çok sıkıntıya sokan süreç çocuğun okuma yazma güçlüğü çekmesidir. Dolayısıyla öğretmenlerimiz çocuğunuzun okuma ve yazma sürecini verecekleri destek sayesinde çözeceklerdir. Sonraki süreçte ise çocuğun gelişimine göre yön verebilmektedir.

Ankara’da İlköğretim derslerine yardımcı olacak öğretmenlerimiz tüm ilçe ve semtlerine hizmet vermektedir. İlkokul 1. sınıftan son sınıfa kadar bütün öğrencilerimize yardımcı olacak öğretmenlerimiz ve ücret hakkında bilgi almak için lütfen özel ders hattını arayınız.

İlköğretim öğrencilerinden mini mini birinci sınıftaki çocukların okuma ve/veya öğrenme güçlüğü çekenlere birebir özel ders vererek gelişimlerine ve okumalarına yardımcı oluyoruz. Diğer sınıflardaki arkadaşların da eksik olan konularına ilgili öğretmenlerimiz sayesinde destek olmaktayız.

Bir öğrencinin bütün eğitim-öğretim hayatının temel bilgilerini öğrendiği yer olan ilkokul aslında velilerin tahmin ettiğinden çok daha önemlidir. Günümüzde ortaokul sıralarına gelmiş öğrencilerden 4 işlemi bile tam yapamayan öğrenciler bulunmaktadır. Sizler de bu tür olumsuzluklarla karşılaşmak istemiyorsanız, ya veli olarak “yeterli iseniz” sizler çocuklara destek olmak zorundasınız, ya da profesyonel destek almakla mükellefsiniz.

Hiçbir başarı tesadüf değildir. Ayrıca en önemli yatırım çocuklarımıza ve eğitimlerine yapılan yatırımdır. Bunları biz öğretmenler de yaşayarak tecrübe etmekteyiz. Ankara İlköğretim Özel Ders

Etkili ve verimli ders çalışmayı bilmeyen ve öğrenemeyen öğrenci ve veliler, zamanlarını boşa harcamaktadırlar. Adeta hedefi olmayan gemi misali, hiçbir rüzgarı etkili kullanamamakta, çekilen bütün kürekleri boşa çekmektedirler. Ankara İlköğretim Özel Ders

Siz velilere bu konularda yardımcı olacak pratik bilgiler paylaşmak istiyoruz. Bunları ve daha fazlasını profesyonel bir şekilde edinmek istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

ankara ilköğretim özel ders

ankara ilköğretim özel ders merkezi

Gelişimin Gerekçeleri ve Yönü

İlköğretim müfredatı, öğrencilerin topluluktaki bireyler, doğal dünyadaki yerleri ve insanların birbirleriyle etkileşimi gibi bütüncül bir bakış açısı geliştirmeleri için öğrencilerin öğrenme deneyimlerinin birbiriyle bağlantılı ve bölümlendirilmemesi gerektiği düşüncesiyle tasarlanmıştır. Öğrencilerin müfredattan fayda sağlamalarını sağlamak için, öğrencilere şunları tavsiye etmekteyiz.

Öğrenme alanını genişletme (sadece tek bir dersi değil bütün dersleri iyi öğrenme)
Okul öncesi ve ortaokul müfredatıyla arayüzü güçlendirme (hem sosyal hem de çalışmak olmak)
Öğrencilerin öğrenme deneyimlerini bütünleştirme (bir dersten başarılı olan diğer desten de çok rahat bir şekilde başarılı olabilmektedir)

Ankara İlköğretim Özel Ders

Hayat boyu öğrenmenin teşvik edilmesi (öğrenmenin yaşı yoktur)
Öğrencilerin bağımsız öğrenme yeteneklerini geliştirmek (öğrenciler kendi kendilerine de birşeyleri keşfetmeli ve öğrenmeli)
Bilim ve teknolojide ilgi ve merakı arttırmak
Öğrencilerin duygusal gelişimlerine vurgu yapılması (robot insan olmamaları sağlanmalı)
Öğrencilerin öğrenme sürelerinin yaklaşık % 12-15’ini ilköğretin sürecindeki öğrenmesine bağlıdır.
Yaşam boyu öğrenme, araştırmacı ve uygulamalı öğrenme deneyimleri için daha fazla fırsat sağlama
Ders kitaplarının ötesinde, kapsamlı bir okuma planı ve web tabanlı materyaller gibi öğrenme kaynaklarını kullanın
Işbirlikçi ders hazırlama, deneyim paylaşımı ve kaynak geliştirme öğrenme öğretmenlerin katılmak için daha fazla alan yaratmak. Ankara İlköğretim Özel Ders

ankara ilköğretim özel ders

ankara ilköğretim özel ders

“Ankara İlköğretim Özel Ders” hakkında 2 yorum

  1. Çocuğum okumada zorlanıyordu. bu konuda profesyonel bir öğretmen çok yardımcı oldu. teşekkür etmek istedim.

  2. ikinci sınıfa giden çocuğum okumada zorluk çekiyordu, ilköğretim öğretmeniniz sağolsun yardım etti ve sınıf arkadaşlarına yetişti çocuğum. çok teşekkürler

Yorumlar kapalı.