İçeriğe geç

Matematik Dersi Özel Ders Merkezi

ÖZEL DERSLER – İSTER KIZILAY’DAKİ DERS MERKEZİMİZDE – İSTER EVİNİZDE

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Ankyra Eğitim Danışmanlık firmamız, iki matematik öğretmeninin kurmuş olduğu birebir özel ders merkezidir. Yıllardır yüzlerce öğrencimize birebir özel ders eğitimi verdik ve her birisinin eksik olduğu kısımları tamamladık. Konu eksiği olanların eksiklerini tamamladık. Soru çözme eksiği olanları, farklı soru tipleri ile tanıştırdık. Sınavlara hazırlananları Lise ve Üniversitelere yerleştirdik. Okula yardımcı özel ders arayanlara, okul derslerinde yardımcı olduk karnelerini güzelleştirdik.  Matematik özel ders konusundaki tecrübemiz ve referanslarımız ise öğrencilerimizdir.

Birebir Özel Ders konusunda her birisi kendi branşında başarılı ve kaliteli öğretmenlerle çalıştık. Matematik dersi her zaman birebir özel ders için en fazla aranılan derstir. Diğer derslere göre görece daha zor olması ve çok alanda ihtiyaç duyulmasından dolayı talebi fazladır. Matematik’i hayatını adamış başarılı ve kaliteli öğretmenlerle her seviye öğrenciye yardımcı olmaktayız. Matematik özel ders isteyen öğrencilerin seviyeleri de farklı farklıdır. Kimi öğrenci matematikten soğumuşken, kimisi de matematik dersinde derece yapmak istemektedir. Bizler her gruptan öğrenciye farklı programlar yaparak ders anlatımı yapmaktayız.

Matematik dersinde tamamen sıkıntı yaşayan öğrencilerimizi, sayılara ve işlemlere ısındırıyoruz. İnsan tanıdığı ve bildiği ölçüde sever. Bu prensipten yola çıkarak bizler de öğrencilere matematiği tanıtıyoruz. Onların matematiği sevmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

 

Ankara’da Matematik Özel Ders

Günümüzde eğitime ilişkin birçok farklı görüşler bulunmaktadır. Okullarda verilen eğitimin yeterli ve kaliteli olup olmadığı gibi sık olarak eğitim sistemi üzerinde yapılan değişiklikler de ayrı bir tartışma konusu olmaktadır. Okullarda geçirmesi gereken mecburi süreyi tamamlamış ancak bireysel farklılıkları keşfedilememiş diplomasını almasına rağmen hayattan uzak ve üniversite sınavında başarı sağlayamayan birçok öğrencimiz bulunmaktadır.

Bu noktada zamanında alınacak özel eğitimin ve de özellikle özel derslerin önemi ortaya çıkmaktadır. Eğitim çok özel ve farklı bir etkinliktir ve uzman kişiler tarafından icra edilmesi gereken bir olgudur. Çünkü insan ile uğraşan bir iş kolunda tek düzeyliği kabul etmek insanı tek düzey kabul etmek demektir. Özel derse ihtiyaç duymak toplumumuzdaki önyargının aksine öğrencinin yetersiz ya da başarısız olduğunu göstermez aksine öğrencinin ihtiyaçlarına yönelik belirlenen bir etkinliktir.

Ankara matematik özel ders ile her biri alanında uzman ve profesyonel olan eğitmenlerimiz öğrencinin matematik derslerindeki eksikliklerine bire bir olarak odaklanır. Öğrencisi ile yakın diyalog sayesinde onu daha iyi tanıma fırsatına sahip olur. Öğrencisi de her türlü dikkatini dağıtacak steril bir ortamda çalışma ve başarısını arttırma imkanına sahip olur. Çünkü o ortamda yanında uzman bir eğitmen olduğunu ve kendisini eleştirecek herhangi başka bir unsurun olmadığını bilir. Öğrencide oluşan bu olumlu psikoloji başarıyı getiren en önemli etmenlerden biridir. Okul ortamında matematik alanında başarı sağlayamayan birçok öğrencinin Ankara matematik özel ders alması ile matematikte büyük bir sıçrama yapmasının altında yatan sebep büyük ölçüde budur.

Özel Matematik Dersi Almanın Yararları

Her birey özeldir ve yetenekleri, kabiliyetleri farklı farklıdır ve keşfedilmeyi beklerler. Kırk kişilik sınıflarda anlatılan matematik dersinin kalitesiyle birebir olarak anlatılan matematik dersinin kalitesi kesinlikle bir olmayacaktır.

  • Analitik düşünme yetisi kazanarak hayata hazırlanmış olursunuz.
  • Okul başarınızın yükselmesi ile genel olarak ortalamanızda yükselmiş olur.
  • Alınan dersler sayesinde matematik dersini kendi kendinize öğrenebilecek düzeye ulaşırsınız.
  • Sınavlarda matematik sorularını doğru yapmanız sonucu rahatlıkla istediğiniz üniversiteye girme imkânı bulursunuz.
  • Temel matematik bilginiz bulunsa bile kısa sürede eksikliklerinizi kapatıp seviyenizi yükseltebilirsiniz.
  • Özel ders ile bireysel farklılıklarınız göz önünde bulundurularak eğitim almış olursunuz.
  • Özel ders sayesinde eğitmen ile öğrenci arasında sıkı bir bağ kurulur ve öğrenci rahat bir şekilde anlayamadıklarını sorabilir.

Ülkemizdeki eğitim koşulları altında öğrencilerimizin Ankara matematik özel ders almaları gerçekten çok büyük önem taşımaktadır. Saygıdeğer velilerimiz öğrencilerimizin özel ders almalarını maddi bir külfet olarak görmemelidirler. Bu noktada önemli olan öğrencinin kendini geliştirmesi ve değerli hissetmesi sonucu başarıya ulaşmasıdır. Bu başarı ise kurum sınavlarından ne iyi puanı alarak en iyi okullara yerleşerek öğrencilerimiz güzel bir gelecek kurabilme şansına sahip olabilmektedirler.

Matematikte Birebir Ders

Kurumsal bünyemizden Ankara matematik özel ders alan öğrencilerimize kesinlikle konular yüklenmemekte ve uzman eğitmenlerimiz öğrencisini tanıyarak dersin verimliliğini üst düzeyde tutmaktadırlar. Öğrencisinin konuyu niçin anlamadığının ve neden o konuda desteğe ihtiyacının olduğunun tespiti ile bir çalışma sistemi oluşturulur. Bu sisteme devam edilmesi ve bozulmaması verimliliğin üst düzeyde olması için oldukça önemlidir.

Kurumumuz Ankara matematik özel ders verecek eğitmenler konusunda oldukça özenlidir ve her bir eğitmenimiz alanlarına hâkim ve öğrencisinin tüm ihtiyaçlarına yönelik sorulara cevap verebilecek donanıma sahiptir. Eğitmenlerimiz pratik bir anlatıma sahip olup gereken yerlerde öğrencisine püf noktaları öğreterek konuların kısa sürede kavranmasını ve soruları çözebilecek düzeye gelmesini sağlar. Çocuklarımızın kaliteli bir eğitim almaları için bizlere ulaşabilirsiniz.

Matematik Dersinde Başarılı Olmak İçin İpuçları:

Bütün ödevleri yapın. Ev ödevini, bir seçim olarak düşünmeyin, zorunluluk olarak görün. Öğrencilerin derste öğretilen kavramları pratikleştirmek ve ustalaştırmanın en önemli yolu budur. Ev ödevini otomatik hale getirecek düzenli bir zaman ve yer ayarlayın.

Her hatayı analiz edin ve anlayın. Kültürümüz mükemmellik odaklı hale geldi ve hatalarımızı görmezden gelmek cazip geldi. Öğrenciler ev ödevi veya sınavda yapılan bir hatanın üzerinden geçmek istiyorlar. Ancak hataları düzeltmek ve nasıl yapıldığını anlamak önemlidir; aksi halde onları tekrarlamaktan mahrum kalırız. Bir hatanın arkasındaki düşünceyi anlamak için zaman ayırın ve nasıl doğru yapacağınızı öğrenin. Yapamazsanız bir öğretmene sorun.  Özel Ders Matematik Dersi alan öğrenciler, öğretmenlerine anlamadıkları her bir konu ve soru tipini sormalıdır. Çünkü matematik çok detaylıdır.

Hızlı yardım al. Bir öğrenci bir şeylerin zor olduğunu fark ederse, olabildiğince çabuk yardım almalıdır. Öğretmenler ekstra yardım taleplerine çok açıklar. Birebir özel dersin de güzelliği buradadır. Her soruyu rahatlıkla soracağınız bir öğretmeninizin olması.  Matematik özel ders alan öğrencilerin bu hıza sahip olduğunu ve asla kaçırmamaları gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Matematik Özel Ders İçin İpuçları:

Matematik karmaşık olmak zorunda değildir. Çoğu durumda, karmaşık problemler temeller üzerine inşa edilir: toplama, çıkarma, çarpma ve bölme. Karmaşık bir şey bulursanız, daha küçük parçalara ve adımlara ayırmaya çalışın. Bu parçaları anlayana kadar kendi başlarına çalışın; Bu, sorunu daha kolay takip edecektir.

Her gün 1-2 saat çalışın. Güçlü ve zayıf yönlerin ne olduğunu bilin. Güçlü yönlerinizi güçlendirin ama bilmediğiniz şeyleri ikiye katlayın. Matematik pasif bir konu değil, aktif bir konu. Uygulama, uygulama, uygulama. Gelişmiş bir konuyla ilgili bir sorununuz varsa, bunları parçalara ayırmaya veya geri dönmeye ve temel bilgileri incelemeye çalışın.

Matematik eğitimi alırken, dizüstü bilgisayarınızı ve cep telefonunuz gibi tüm dikkat dağıtıcılarınızı kapatmanız gerekir. Daha sonra çevrenin çalışma için daha uygun olduğu sakin ve sessiz bir yere gidin.

Hatalarının nerede olduğuna bakmayı deneyin. Eğer bu hataları yaptığınız alanların hepsi aynıysa, muhtemelen o derse geri dönmeli ve gerçeklerinizin kafanızda net olduğundan emin olmalısınız. Aynı alanlarda bulunmuyorlarsa, soruları cevapladıktan sonra iki kez kontrol etmelisiniz. Kontrol ederseniz ve cevap yanlışsa, tekrar çözmeyi deneyebilir ve farklı bir cevabınız olup olmadığını görebilirsiniz.

Matematik Dersi Konularına Zamanında Çalışın

Son dakikaya kadar beklemeyin. Teste kadar her gece biraz çalışmayı dene. Bir gece önce ders çalışmayı denerseniz, muhtemelen her şeyi unutacak, yorgun ve hazırlıksız olacaksınız. En iyi fikir, anahtar fikirleri gözden geçirmektir ve önceki gün ve sabah gibi. matematik özel ders ankara

Matematik düşündüğün kadar zor değil. Matematik, İngilizce ve Bilim veya diğer diller gibi diğer konular gibi değildir. Yürekli olmak için bir konu değil, uygulamaya ihtiyacı var. Bir saatliğine günlük Matematik alıştırması yapın. Konsantre olun ve ne yaptığınıza dikkat edin ve Matematik Dersinin gerçekte ne olduğunu anlayın.

Matematik ödevi yapmak için hesap makinelerini kullanmayın. Hesap makineleri sadece cevaplarınızı kontrol etmek için kullanılmalıdır. Hesaplayıcıları kullanırsanız, bu problemi yapmayı düşünen beyniniz değil, hesap makinesi tüm işi yapıyor. Bir hesap makinesi kullanırsanız, matematikte iyi olmak zor. Hesap makinelerini sadece cevaplarınızı kontrol etmek için kullanın. Geometri olmadıkça, bir üçgenin açısını bulmak veya çok sayıda kökü bulmak gibi.

Ödevlerinizi Zamanında Yapın

Daima ödevini zamanında yap. Dersten hemen sonra ya da dersten sonra dersin aklınızda hala taze olduğunda onları yapın. Matematik pratik yapmanın harika bir yolu. matematik özel ders ankara

Çarpım tabloları, tüm sınıflar sırasında çok önemlidir. Onları en az 1-11 tablodan erken yaşta öğrenmeleri daha iyidir. Uyurken bile anlatılmalı. Formülleri öğrenin ve hatırlayın. Bazı derslerde formüller gerçekten önemlidir. Eğer unutursanız, tüm ders hiç başarılı olamazsınız. Bu yüzden formülleri kalp yoluyla değil, pratik yaparak öğrenmek önemlidir. Sadece formülleri öğrenmeyin, ama formüllerin neden işe yaradığını kavramsal olarak anlayın.

Gerçekten ne olduğunu anladığın zaman matematik kolay olabilir. Her dersin size anlatmaya çalıştığını anlayın. Cebir, sadece bir sayı bulmak için Matematik dili kullanılarak oluşur. Negatif sayılar sıfırın hemen altında ve eksi işaretine ihtiyaç var. Geometri sadece bazı rakamlar çizmek içindir. Bütün bunlar sadece basit. Her dersi hiç şüphesiz öğrenirsiniz. Her şeyi bildiğini ve anladığını gör.

Matematik, Matematik oyunları ve aktiviteleri ile eğlencelidir. Çeşitli Matematik oyunları ve arkadaşlarınızla ve arkadaşlarınızla aktivitelerle matematik öğrenmeye çalışın. Bunun Matematik öğrenmenin ilginç ve eğlenceli bir yolu olduğunu görebilirsiniz. Ve ücretsiz matematik oyunları ve aktiviteleri sunan çeşitli web siteleri de var. Onları deneyin matematik özel ders ankara

Kolayca al ve kolay öğren. Matematik, diğer tüm konuların eğlenceli ve ilginç ve önemli olanlardan biri.

matematik özel ders

matematik özel ders