İçeriğe geç

Ankara Matematik Özel Ders Öğretmenleri

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Ankara’da özel matematik öğretmeni sayısı, diğer özel derslerin öğretmen sayılarından fazla olabilir. Çünkü Türkiye’de ve dünyada eğitim alanında herhangi bir başarı kazanmak için, Matematik en önemli derstir. Bugün Hukuk fakültesini kazanmak için bile çok iyi derecede matematik bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Ama hukuk sözel değil mi? dediğinizi duyar gibiyiz. Analitik düşünmenin en çok ihtiyaç olduğu alanlardan birisi de hukuktur. matematik özel ders ankara

Sadece hukuk bölümü için mi? Tabi ki hayır, Tıp’tan Mühendisliğe, Öğretmenlikten, Diş hekimliğine, İşletme bölümünden  Grafik Tasarım bölümüne kadar bütün bölümlerde lisans yapmak için Matematik dersi önemlidir. Bütün bu sebeplerden dolayı matematikte başarılı olamayan lise veya üniversite sınavlarında başarılı olamamaktadır.

Matematik Özel Ders almak isteyen öğrencilerimiz için, Çok başarılı üniversitelerden mezun olmuş öğretmenlerimiz sizler için hazırdır. Hem ilköğretim matematik özel ders, hem de lise matematik özel ders veren ayrı ayrı öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz, lisanslı ve formasyonlu matematik bölümü mezunu kişilerdir. Başka bölüm mezunu kişiler veya üniversite öğrencileri “bünyemizde bulunmamaktadır!!” Profesyonel olarak özel ders işi yapan kişilerdir. matematik özel ders ankara

İsterseniz Kızılay’daki ders merkezimizde, isterseniz de kendi evinizde birebir özel matematik dersi alma imkanınız bulunmaktadır.

Bu yazıda öğrenciler için ayrıca, matematik dersinde başarılı olmak için 7 maddelik ipucu ve taktik vermek istiyoruz:

Özel Matematik Dersi Ankara

Günümüz dünyasında öğrenciler arasındaki rekabetin artmasının da sonucu olarak öğrenciler başarı düzeyini yükseltmek için birçok yöntem deniyorlar. Genellikle bu yöntemler içerisinde en etkili yöntem ise özel ders almak olmaktadır. Ailelerin bütçeleri el verdiği ölçüde çocuklarının başarı düzeyini yükseltmek için en sık başvurulan yöntemlerden biridir. Alınan özel dersler ile öğrenci ile öğretmenin bire bir diyaloga girmesi, öğretmenin öğrencisiyle bireysel olarak ilgilenmesi sonucu odaklanma daha da kuvvetli olmaktadır. Alınan matematik özel ders sayesinde birçok öğrenci eksikliklerini gidermekte ve başarı düzeyini arttırmaktadır.

Birçok derslerde olduğu gibi matematik dersinde de başarı devamlılığa çok bağlıdır. Bunun en önemli sebebi ise işlenen her konunun bir sonraki konuyu daha iyi anlamak için araç olarak kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Matematik özel ders tercihinde kurumsal çözümleri denemek daha faydalı olacaktır.

Niçin Özel Matematik Dersi Almalısınız?

Özel ders ile öğrenci daha verimli bir şekilde ders çalışma imkanına kavuşmuş olur. Sınıf ortamında her öğrencinin seviyeleri farklı olduğu gibi öğrenme hızları ve bildikleri de birbirinden farklılık göstermektedir. Öğrencinin alacağı özel matematik dersi sayesinde birçok noktada başarısını üst düzeye çıkarmış olur. Bunlar;

  • Matematik sorularını zamanla hızlı bir şekilde çözmeniz sizlere hayatta karşılaşacağınız sorunları da çözebilme yeteneği sağlar.
  • Okulda alacağınız başarının yükselmesi sonucu olarak ortalamanız da yükselmiş olur.
  • Gireceğiniz birçok sınavda matematik sorularını doğru cevaplamanız sonucu alacağınız puanlar daha da yükselmiş olacaktır.
  • Hedeflediğiniz üniversiteye ister 2 yıllık isterse 4 yıllık olsun sayısal bilgilerinizle kolaylıkla girmenizi sağlamış olursunuz.
  • Matematik konusunda bilgilerinizin yetersiz olması ve temel bilgilere sahip olsanız bile kısa zamanda eksikliklerinizi kapatıp seviyenizi yükseltebilirsiniz.
  • Zamanla öğrenci matematik dersini kendi kendine öğrenebilecek düzeye ulaşır.
  • Özel eğitmen sayesinde haftalarca sürede anlatılan konuları çok kısa bir sürede öğrencisine kavratma imkânı bulur.

Matematik özel ders ile öğrenci eksikliklerini görerek kendini daha iyi tanıma fırsatı bulmuş olur. Kalabalık bir sınıf ortamında ders görüyorsa eğer bu beceri ve eksikliklerini görmekte zorlanabilir. Özel ders esnasında öğretmen öğrencisiyle birebir etkileşime girer ve kendisi için daha uygun bir rehberlik hizmeti de almış olur. Özel ders almak, sınavların yaklaştığı dönemlerde kendini yeterli hissetmeyen öğrenciler için etkin ve başarılı bir yöntem olmuştur.

En Uygun Ortamlarda Özel Matematik Dersi

Öğrencilerimiz en uygun ortamlarda matematik özel ders alabilirler. İster ders merkezimizde isterseniz kendi evinizde öğrencimiz özel ders alma imkanına sahiptir. Kendilerini hangi ortamda daha konforlu rahat hissederler ise orada alanında uzman ve profesyonel eğitmen kadromuz tarafından en sağlıklı ve kaliteli eğitimi almış olurlar. Öğrencilerimizin girecekleri sınavlardaki matematik sorularını doğru olarak yapmaları sonucu başarı puanları yükselmiş olacaktır. Matematik sorularını yapamayan öğrencilerin ise sınavlardan başarılı olacağını söylemek çok zordur.

Günümüzde birçok meslek dalı analitik düşünme gerektiren alt yapı üzerine kurulmuştur. Analitik düşünme yetisi ile matematik bilgisi ile doğrudan ilişkilidir. Mühendislik veya sağlık alanında bir meslek dalından okumak isteyen bir öğrencimiz matematik bilgilerini kesinlikle pekiştirmeli ve arttırmalıdır.

Alacağınız özel matematik ders sayesinde soruları kısa sürede çözebilme yetisine kavuşacaksınız. Örneğin LGS sınavında başarının en önemli etmeni doğru yapacağınız matematik sorularıdır. Çünkü bu sorular en yüksek katsayı oranına sahiptir. Doğru yapacağınız birçok matematik sorusu sonucu iyi bir proje okuluna veya fen lisesini kazanma ihtimaline kavuşmuş olursunuz akabinde de iyi bir üniversite de okuma şansı bulursunuz. Kaliteli eğitmenlerimiz ile sizlere her türlü desteği vermeye hazırız.

 

Matematikte Problem Çözmek İçin 7 İpucu

1. Uygulama, Uygulama ve Daha Fazla Uygulama

matematik özel ders ankara

matematik özel ders ankara

Sadece okuyarak ve dinleyerek matematiği düzgün bir şekilde öğrenmek mümkün değildir. Matematik; araştırmak için kollarınızı kıvırmanız gerekmekte ve bazı problemleri çözmeniz gerekiyor. Ne kadar çok matematik problemi çözerseniz o kadar iyidir. Her sorunun kendine has özellikleri vardır ve sınavlarda başarılı olmadan önce çeşitli şekillerde çözülmesi önemlidir. Bu gerçeklerden kaçmak yok, bir matematik sınavında başarılı olmak için önceden bir çok matematik problemini çözmeniz gerekiyor. matematik özel ders ankara

2. İnceleme Hataları

Bu sorunlarla uğraşırken, her bir çözüm için süreç boyunca çalışmak önemlidir. Herhangi bir hata yaptıysanız, bunları gözden geçirmeli ve problem çözme becerilerinizin sizi hayal kırıklığına uğrattığını anlamanız gerekir. Soruna nasıl yaklaştığınızı ve yanlış gittiğiniz yeri anlamak, daha güçlü olmanın ve gelecekte aynı hatalardan kaçınmanın harika bir yoludur.

3. Anahtar Kavramlara hakim olun

Süreçleri ezberlemeye çalışmayın. Uzun vadede süreç ve mantığın anlaşılmasına odaklanmak çok daha iyi ve ödüllendiricidir. Bu, gelecekte bu tür problemlere nasıl yaklaşmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Matematik’in sıralı bir konu olduğunu unutmayın, bu nedenle temelleri anlamaya dayanan diğer karmaşık çözümler üzerinde çalışmaya başlamadan önce bir matematik konusunu destekleyen anahtar kavramları iyi anlamak önemlidir. Örnek vermek gerekirse, doğal sayıları veya rasyonel sayıları öğrenmeden, üslü sayılar veya kesirleri öğrenmeniz mümkün değildir.  matematik özel ders ankara

4. Şüphelerinizi Anlayın

Bazen, bir matematik probleminin bir kısmını çözmeye çalışırken sıkışıp kalabilir ve bir sonraki aşamaya geçmeyi zor bulabilirsiniz. Birçok öğrencinin bu soruyu atlaması ve bir sonraki aşamada devam etmesi yaygındır. Bunu yapmaktan kaçınmalı ve bunun yerine problemi çözme sürecini anlamaya çalışmak için zaman harcamanız gerekir. İlk problemin anlaşılmasını kavradıktan sonra, sorunun geri kalanına ilerlemek için bunu bir basamak taşı olarak kullanabilirsiniz. matematik özel ders ankara

Unutmayın: Matematik dersinde ustalaşmak için zaman ve sabır gerekmektedir.

Karmaşık problemleri çözmeye çalışırken, fikir alışverişi yapabileceğiniz bir arkadaşınızla birlikte çalışmak ve fikir alışverişi yapmak iyi bir fikirdir.

5.  Çalışma Ortamı Yaratın

Matematik, diğerlerinden daha fazla konsantrasyon gerektiren bir konudur. Düzgün bir çalışma ortamı ve dikkat dağınıklığı olmayan bir alan, karmaşık denklemleri veya geometri, cebir veya trigonometri problemlerini çözerken belirleyici faktör olabilir!

6. Matematiksel Sözlük oluşturun

Matematik, çok fazla kelime bilgisiyle özel bir terminolojiye sahiptir. Bilmeniz gereken tüm kavram, terminoloji ve tanımlarla bir not defteri oluşturmanızı öneririz. Anlamlarını, bazı önemli noktaları ve hatta bazı örnek cevapları eklemelisiniz, böylece istediğiniz zaman bunlara başvurabilir ve tekrar öğrenebilirsiniz.

7. Gerçek Dünya Problemlerine Matematik Uygula

Mümkün olduğu kadar, matematik dersine yaklaşırken gerçek dünya sorunlarını uygulamaya çalışın. Matematik bazen çok soyut olabilir, bu yüzden pratik bir uygulama aramak, bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olabilir ve fikirleri farklı şekilde özümseyebilir. matematik özel ders ankara

En önemlisi unutmayın ki, kendinize güvenmek ve doğru şekilde hazırlandığınızı bilerek sınava girmek en önemlisidir!

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Ankara Özel Ders için En İyi Öğretmenler