İçeriğe geç

Her öğrencinin algı yöntemi farklıdır. Sınıf ortamlarındaki öğrenci sayısı ve öğrenci başına düşen zaman göz önüne alındığında tam verimle öğrenmenin gerçekleşmesi çok zordur.  Öğrencilerin kendi seviyelerine ve kendi algı yönelimlerine göre ders almaları başarı seviyelerini üst düzeye çekmekte en etkin yoldur.

Birebir ders esnasında anlaşılmayan noktalara hemen çözümler üretilir ve geriye dönük yanlış kavramalar giderilebilir. Çünkü ders süresince öğretmen tamamen size odaklanır.  Okulda öğrencilerin öğretmen seçme, sınıf arkadaşı seçme, eğitim yöntemi seçme gibi haklarının olmaması önemli bir problemdir. Sınıf ortamında yaşanabilecek uyumsuzluklar, kişi başına düşen eğitim süresi, alanında uzman olmayan öğretmenlerin derslere girmesi, yönetimsel sıkıntılar nedeniyle derslerin boş geçmesi ( çeşitli öğretmen mazeretleri) eğitimi aksatan ve öğrencilerin geride kalmasına neden olan etkenlerdir.

Birebir eğitimde bu tür problemler yaşamazsınız. Birebir eğitimde öğretmen bütün enerjisini sizin için harcar. Eğitimde farkınızı ortaya koymak için birebir ders ile bütün eksiklerinizi giderebilirsiniz.