İçeriğe geç

Daha etkili bir şekilde nasıl çalışacağınızı bilmiyorsanız, daha fazla bilgi edinebilir, testlerinizdeki performansınızı artırabilir ve eğitim için harcadığınız her dakikadan en iyi sonucu alırsınız. Daha etkili çalışmayı öğrenmek, sizin için en iyi olanı anlamak ve okulda mükemmel bir öğrenci olarak güçlü yönlerinizden yararlanmak demektir. Daha etkili nasıl çalışacağınızı öğrenmek isterseniz, bu kolay adımları takip edin. etkili ders çalışma yöntemleri, verimli ders çalışma yöntemleri

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

1-Çalışmak için Hazırlanın

Bir oyun planınız var. Çalışmaya neyin gerekeceğini anladıktan sonra, zamanınızı en iyi hale getirecek bir oyun planını uygulamaya koymanın zamanı geldi ve sınav ya da atama için önceden hazırlık mı yapmanız gerekiyor. İşte yapmanız gereken:
Her zaman not defteriniz olsun. Tüm derslerinizi, etkinliklerinizi ve toplumsal yaşantınızı yazın. Defterinizi incelemek, hafta, ay ve hatta döneminizin nasıl olacağına ilişkin size daha iyi bir fikir verecektir ve ne zaman yoğun bir hafta geçeceğinizi veya çok özgür olduğunuz zamanı görmenize yardımcı olacaktır.

İster bir sınav için ister okul için, her hafta birkaç saatlik “çalışma” zamanı oluşturun. Yani not defterinizi oluşturun. Bu oluşturulan zamanı gerçek bir ders çalışma kadar ciddi davranın. Arkadaşınız o sırada takılmak istiyorsa, meşgul olduğunuzu ve yeniden planlamak zorunda kalacağınızı söyleyin.
Günün aynı saatlerinde çalışmaya çalışın. Beyninizin en uyanık olduğu bir zaman seçin. Bazı insanlar, ders bittikten hemen sonra ders notlarını okumayı sever, diğerleri notların aklındaki kadar taze, diğerleri ise notları çalışmak için bir molaya ihtiyaç duyarlar. etkili ders çalışma yöntemleri, verimli ders çalışma yöntemleri

Önemli! :

Bir sınavdan önceki son bir saat çalışmayı planlamayın. Bunu “dinlendirici” zaman olarak programınıza koyun. Oyun planınızı uyguladıysanız o zamana kadar hazır olmalısınız!
Çalışma saatinizin tamamı için gündem oluşturun. Kendiniz için ayırdığınız her bir eğitim oturumunda okuduğunuz bölümleri, kavramları veya fikirleri ayrıntılı bir liste yapın. Ders notlarını daha iyi anlamış olduğunuzda bu liste daha rafine hale gelecektir. etkili ders çalışma yöntemleri, verimli ders çalışma yöntemleri

Her oturum için gündem oluşturun. Bir çalışma oturumuna atlamadan önce, her oturum sırasında ele alacağınız birkaç öğenin ayrıntılı bir listesini oluşturun. Kapatıldığında her birini kontrol et. Tamamladın mı?
Oyun planınıza sadık olmayı da unutmayın. Hala bir gecede en az 6-8 saat uykuya ve haftada birkaç saat, hatta zorlu bir çalışma zamanınızın ortasında olmak üzere, günde 30 dakika veya 1 saat egzersiz yapmak için yeterli zamana sahip olduğunuza dikkat edin. Zihin ve bedeniniz sağlıklı değilse, sınavın iyi geçmeyeceğini unutmayın. Uyuyor ve biraz daha az egzersiz yapıyor olsanız da, bu önemli şeyleri tamamen eksiltmeyin. Dinlenmeye de zaman ayırın.

2 Doğru duruşunuz olsun.

Doğru tutum sizi zihin için olumlu bir çerçeve içine alacaktır; bu da sizi daha fazla çalışmaya ve heyecanlandırmaya yönlendirir. Yanlış tutum, başlamadan önce sizi yenilgiye uğrattırabilir ve sizi odaklanmış ve notları öğretic tutmaz. Eğitim yolculuğunuza başlamadan önce, doğru tutumu korumak için kendinize söylemeniz gereken birkaç şey var.
Unutmayın, yalnızca en yüksek not almak için eğitim görmüyorsunuz, bilgi edinmek için, iyice öğrenmek için eğitim görüyorsunuz. Bu yüzden okula başladın, değil mi? Cehaletine son vermek için. Birşeyler öğrenmek için.
Sıkı çalışmanız sayesinde başarılı olacağınızı kendinize söyleyin. 100 alma’ı beklemiyorsanız bile, inisiyatifi daha etkili bir şekilde incelemek için eylemlerinizin dereceniz üzerinde kalıcı etkiler bırakacağını ve kendinizi daha gayretli bir kişi yapacağını söyleyin. Ne kadar zor şartlar altında çalışırsanız çalışın, başarısız olacağınızı kendinize söylemeyin.
Başkalarının nasıl okudukları hakkında endişelenme. Haftada 80 saat çalışmakta olan arkadaşınızla veya çalışmadan başarılı olduğunu söyleyen arkadaşla kıyaslamayın. etkili ders çalışma yöntemleri, verimli ders çalışma yöntemleri

Siz çalışırsanız elbet birgün başarılı olacaksınız. Bunu asla unutmayın.
Ankara Özel Ders