İçeriğe geç

Ankyra Eğitim Danışmanlık olarak, tecrübeli ve başarılı öğretmenleriyle, Kızılay’daki ders merkezimiz ve Ankara’nın her yerinde kendi evinizde birebir özel ders hizmeti vermektedir. Ülkemizde öğrencilerin yüksek çoğunluğu matematik ve fizik derslerinde sıkıntı çekmektedir. Bundan dolayı da fizik dersinin başarı oranı düşüktür. Bu eksikliklerini de dersane, etüt merkezi ve birebir özel dersle tamamlamaktadır.  Fizik özel ders Ankara için de başarılı öğretmenlerimizle kurum olarak oldukça iddialıyız. Arayarak veya ders merkezimize gelerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. v

Öğretmen kadromuzun geniş olmasından dolayı, sadece fizik dersi değil, ek olarak diğer derslerden de birebir özel ders alabilirsiniz. Ders merkezimizde özel ders odalarında, öğretmenden birebir özel ders alabilirsiniz. Ayrıca Ankara’nın her yerinde, kendi evinizde birebir özel ders alabilirsiniz. Bayan öğretmen tercih eden öğrenciler için de, her dersten bayan öğretmenimiz vardır.

Kurumumuzdaki eğitimcilerin hepsi, lisanslı ve formasyon sahibi, profesyonel olarak öğretmenlik yapan kişilerdir. Bünyemizde, üniversite öğrencisi veya başka bölüm mezunu kimseler kesinlikle bulunmamaktadır.  Öğretmenlerimiz Ankara ve ülke çapında derece yapan öğrenciler de yetiştirmiştir. Her seviyeye uygun anlatıma sahip öğretmenlerimizle, öğrencinin uyumlu olacağını garanti edebiliriz. fizik özel ders ankara

Sizlere fizik dersinde başarılı olmanız için bazı ipuçları vereceğiz. Umarım başarılı olursunuz.

Fizik Dersinde Başarılı Olmak İçin İpuçları Nelerdir?

Fizik, denklemler, teoremler, cebir ve yapılardan daha fazlası vardır. Fizik derslerinde asla başarılı olamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Fizik sınavından önce gergin hissediyor musun? Bütün o korkuları atın! Adımları takip edin ve sadece gerçek fiziğin çeşitliliğini anlamakla kalmaz, aynı zamanda bir uzman haline de gelebilirsiniz!

Tatil çalışması. Tatil gerçekten zevk almanın tam zamanı. Ancak, fiziğinizi iyileştirmeyi planlıyorsanız, bazı değişiklikler gereklidir. Zevkle birlikte, önceki derslerinizi incelemek için biraz zaman (en az 2 saat) bulun.
Herhangi bir şüpheniz varsa, büyüklerinizin veya arkadaşlarınızın yardımıyla hemen bunlardan kurtulun(ayrıca internetin yardımına da başvurabilirsiniz). fizik özel ders ankara
İncelemeniz bittiyse, 1-2 gün ara verin (çok mutlu olmayın, daha fazlası var).
Tatilin sonuna gelindiğinde (en azından birazcık) iyileşmiş olacak ve okula hazır olacaksınız.

Fizik Dersi Konularına Konsantrasyon

Fizikle uğraşırken dikkat etmeniz gereken en önemli kısım budur.
Dikkatli olun ve zihninizin sınıfta dolaşmasına izin vermeyin. Ders saatlerinde, aklınızı temizleyin ve sadece konuya odaklanın. Herhangi bir şekilde dikkatinizi dağıtmayın (ya da konsantrasyonunuzu kaybedersiniz). Arkadaşlarınız çok rahatsız edici ise, nispeten sessiz olan başka bir iyi yer bulun. Sizinle konuşmaya davet ederseniz arkadaşlarınızın başka bir zaman konuşmasını söyleyin.

Fizik Dersi İçin Notlar Tutun

Sınıfta, Fizik dersi için özel bir not defterine sahip olun. Sınıfta tartışılan tüm önemli fizik dersiyle alakalı fikirleri not edin (ve bunları anlayın). Öğretmeninizin söylediği her kelimeyi yazmak harika olurdu, ama bu neredeyse imkansız. Notlarınızın okunaklı ve anlaşılabilir olmasını sağlamak için özel dikkat gösterin, ancak kısa, anlamsız sözcükler bırakarak hızlı bir şekilde yazmaya çalışın. fizik özel ders ankara
Öğretmeniniz testte neyin özel olduğunu belirtecek kadar iyiyse, bunu kendi yararınıza kullanın. Yazın ve gerekirse bir sembol (yıldız, ünlem işareti vb.) Bırakın.

Şüpheleri açıklığa kavuşturun. Şüpheniz varsa, şüpheler derhal temizlenmelidir. Ancak, şüphelerinizi açıklığa kavuştururken sınıfı veya öğretmeni rahatsız etmemeye çalışın.

Sınıftan Geride Kalmayın

Fizik dersinde, dersler birbirinin üzerine inşa edilir, böylece Eylül ayı boyunca uyursanız, Ekim geldiğinde gerçekten sıkıntılı olabilirsiniz. Fizik dersi ödevlerini yapmak konusunda disiplinli olmaya çalışın ve derse dikkat edin. Bu şeylerin alışkanlığını yaparsanız, sınıf genellikle daha kolay görünür.

Bir çalışma ortağı edinin. Sınıfta, sınıfta yaptığınız kadar iyi davranan birini bulun. Ev ödevlerinizi yapmak veya telefondaki ödevleri konuşmak için bir araya gelme alışkanlığı yaratın. Tek başına yapmak zorunda olmadığınız zaman fizik dersi daha az korkutucu görünebilir. Aslında, siz ve bir arkadaşınız problemleri çözmek için birlikte çalışırken, eğlenceli olabilir. fizik özel ders ankara

Belli bir zamanda ders çalışmanın bir rutinini yapın. Her gün ders çalışabileceğin belli bir zaman bul. Sadece 30 dakika olabilir, ancak “Her gün saat 4: 30’da çalışacağım” diyebiliyorsanız büyük bir fark yaratacaktır. İnsanlar değişmeyi sevmezler, ancak eğer özel çalışma yerinizde zamanınızı çalışmak için alışkanlık haline getirebilirseniz, oturmak ve çalışmak daha kolay olacaktır.

Fizik Özel Ders Öğretmeni Bulun

Bu ücretli bir öğretmen veya arkadaşlarınızın herhangi biri olabilir. Bir öğretmen bulmak için notlarda başarısız olana kadar beklemeyin, ancak sorunun ilk belirtisinde bir tane bulun. Mevcut herhangi bir yardımdan yararlanmaktan çekinmeyin. fizik özel ders ankara

Sakin olun. Pek çok insan sadece fizik dersi hakkında düşünmeyi düşündükleri “fizik kaygısı” ndan muzdariptir, daha az kendinden emin ve daha gergin hisseder. Bu, çok geç oluncaya kadar ders çalışmalarını ve ev ödevlerini bırakmalarına sebep oluyor. Fizik’in seni korkutmasına ya da kendini kötü hissetmesine izin verme. Fİzik öğrenmek zor olabilir, ama yapabilirsin.

Kaçırdığınız veya sefil bir şekilde başarısız olabileceğiniz her türlü işi yapın. Öğretmeninizin, unuttuğunuz ödevi tekrar etmenizi isteyip istemediğinizi, aslında işi yapmak için bir ikame yoktur. Pazartesi gecesi meşgulsünüz çünkü Pazartesi günkü dersi anlamıyorsanız, Salı günkü sınavı kesinlikle geçemezsiniz. Eski testler ve ödevler yapmak, büyük bir testten önce iyi bir inceleme olarak da kullanılabilir! Ayrıca, eski testlerin ve sınavların fizikte daha iyi olmanıza yardımcı olabileceğini unutmayın. fizik özel ders ankara

Kendinizi Kandırmayın!

Hile yapmayın. Eğer yaparsan, geri dön ve anlayana kadar işi kendin yap. Bu sınavda kopya çektin ve 90 aldın, harika görünebilir, ama yine de bir sonraki testte çok kötü not alacaksın. Tabii ki eski bir yöntem, ama aldattığın tek kişi senindir.

Testler için hazırlanın. Her testte ne olacağını bildiğinizden ve bu tür problemleri uyguladığınızdan emin olun. Örnek bir test için öğretmeninize danışın. “Çalışma arkadaşın” ile testler için çalış. Her testten önce iyi bir gece uykusu alın.

Fizik Özel Ders Ankara