İçeriğe geç

Ankara Özel Ders Öğretmenleri

ÖZEL DERSLER – İSTER KIZILAY’DAKİ DERS MERKEZİMİZDE – İSTER EVİNİZDE

ÖZEL DERS HATTI: 0507 636 21 69

Ankyra Eğitim Danışmanlık ve Özel Ders olarak öğretmen seçimine çok fazla dikkat ediyoruz. Çünkü firmamızı temsil eden, değerini arttıran, ve bize güvenen insanların çocuklarını emanet ettiğimiz kişiler onlardır. Çok öğrenci alıp yarısında başarılı olmaktansa, az öğrenci ile hepsinde başarılı olmayı tercih ediyoruz. Çünkü kapasitemizin üstünde öğrenciye ders verdiğimiz durumda, öğrencilere yeteri kadar ilgi veremiyor öğretmenler. Kaliteli bir eğitimin ilk kuralı, başarılı bir öğretmen ve öğrenci ile iyi ve etkili bir iletişimdir.

Öğrencilerin  Öğretmenden İstekleri Nelerdir?

ve burada çocuklar tarafından harika öğretmenler hakkında listelenen ilk 11 şey var.

* Bizi kişisel olarak tanımalı, ilgi alanlarımızı ve güçlü yönlerimizi bilmeli
* Öğrenciler, öğretmenlerini kişisel olarak kim olduklarını bilebilmeli.
* Öğretmen, bize gülümsemeli.
* Bizi okul etkinliklerine katılmaya teşvik etmeli.
* Sınıflarında başarılı olmamıza yardımcı olmak için ders saati dışında da bizlerle zaman geçirmeli.
* Bize ödevler hakkında açıklayıcı geribildirim vermeli.
* Bize yaptığı davranışın nedenini söylemeli.
* Öğrettiği şeylerin gerçek hayatta ne iş yaradığını açıklamalı.
* Hata yaptıkları zaman özür dilemeli.
* Anlamlı işler vermeli.
* Enerjik, coşkulu ve işlerinin tadını çıkarmalı.

Özel Ders Öğretmenlerinin Başarılı Olması İçin Yapması Gerekenler

Öğrencileriniz için günlük bir hedef oluşturun. Bu, öğrencileriniz için güzel bir yol haritası sağlamanın yoludur. Hedefler açık, kısa ve gerçekçi ise en iyisidir. Her bir hedef tamamlandığında, öğrencilerinize neyi başardıklarını hatırlatmalı.
Örneğin, bir lise edebiyatı sınıfında, dönemin sonuna kadar, belli edebiyat akımlarının eserlerini okumayı tamamlamak bir amaç olabilir.

Başka bir örnek olarak ilköğretim matematik öğretmenleri, belli bir dönem sonuna kadar işlemleri hiç bilmeyen öğrencisine 4 işlemi komple öğretebilmeli.

Bazı öğretmenler o günün hedeflerini ailelere karşı açıklamayı yararlı buluyor.
Her hedef her gün karşılanmazsa sorun yoktur. Bazı durumlarda, orijinal konuya geri dönmek yerine belirli bir konuşmanın akışını takip etmek daha iyidir.

Öğrencilerinizi dinleyin. Açıklamalı soruları bir açıklama yaptıktan sonra sorun. Onlara soru sormalarını da teşvik edin. Kafanızı sallayarak ya da devam etmeleri için el hareketi yaparak onları dinlediğinizi gösterin. Konuşma yaparken onlarla göz teması kurun ve konuşmayı yeniden yönlendirmeniz gerekmedikçe, ara vermek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.
Aktif bir dinleyici olmak, öğrencilerinize sınıfta seslerine saygı duyduğunuzu gösterir. Size bir öğretmen olarak saygı göstermeleri daha olasıdır.
Ayrıca, öğrencilerinizle aynı fikirde olmadıkça, bir kimsenin saygılı bir şekilde dinlemelerini nasıl sağlamanız gerektiğini düşünmek iyi bir fikirdir. “Söylediklerine katılıyorum, daha fazlasını söyleyebilir misin?” Diyebilirsiniz. Ya da başka biri atlamak ister mi? ”